Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fel kéne nőnöm végre?

Fel kéne nőnöm végre?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Egyetemista leszek jövőre, az előző karanténban töltött évet, leginkább a végét eléggé meghúztam, meg is lett az eredménye. Viszont jól tudom, most jön az igazi megpróbáltatás.

Tervem volt a nyárra, hogy tanulok keményen, olvasok olyan könyveket amik fel készíthetnek (mind a személyiségem fejlesztésében, mind a későbbi tanulmányokban). Azonban annyira elfáradtam, hogy úgy érzem, megérdemlem a pihenést.

Össze gyűlt egy nagyobb összeg diákmunkából es ballagasi pénzből. Na már most én azon vacilalok hogy ezt az összeget az egyetemre fektessen be, avagy a pihenésre (játékok, nyaralás stb) költsem.

Nyilván nem azt várom hogy helyettem döntsetek, de esetleg tapasztalatoknak, tanácsoknak, észrevételeknek örülnék.



2021. jún. 25. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Első félév húzós tud lenni, mert minden új. Inkább pihenj.
2021. jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

még két hónap van a nyárból

ne görcsölj rá, ebbe sokminden belefér

2021. jún. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor elballagtam (19) hasonlóan éreztem magam. Második félév kicsit szivatós volt akkor, mert pont úgy jöttek ki az ünnepnapok, hogy karácsony után egyetlen március 15 volt (talán az is egy péntek) ami szabad volt májusig. Nagyon nagy hajtás után, hiába szerettem volna kicsit anatómiát nézegetni, olvasni, tanulni de egyszerűen azt éreztem, hogy kifáradtam.

Akkor volt egy kis bűntudatom, de mire szeptemberre elmentem az első napra, addigra kiderült, hogy mások is pihentek, buliztak, élvezték az életet így nem elengedtem a lelkifurdizást. Nekem azóta nem volt olyan hosszú nyaram és egyáltalán nem sajnálom, hogy akkor épp kipihentem magam. Kellett az energia az egyetemhez, magam mögött hagytam a középsulit.

Ha azt érzed jónak, hogy pihenj egyet, akkor tedd nyugodtan! :)

Ha kicsit olvasnál, akkor olvass egy kicsit, de ne érezd magadon a nyomást, hogy valami kötelező.

2021. jún. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kieg az 1-es válaszomhoz:

Azért is pihenj még most, mert innentől már nem sok olyan nyarad lesz, ahol még tényleg semmit nem kell csinálnod. Egyetem alatt/után már munka is lesz előbb-utóbb, ott meg nem igen kapsz egy egész nyarat pihenni. Most még szabad vagy, élvezd ki :)

2021. jún. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemistaként mondom: inkább pihenj. A következő legalább egy évben úgysem lesz mégegyszer ennyi időd. Sőt... :D Persze ha inkább stresszesnek éled meg a semmittevést, akkor olvasgass nyugodtan, de nem kell nekiállni keményen tanulni nyár közepén. Hidd el, szinte senki nem fog a leendő évfolyamtársaid közül.

Viszont arra jó lehet a nyár (vagy mondjuk csak az augusztus), hogy jó szokásokat alakíts ki. Pl. hogy időben felkelj, lefeküdj, nekiállj délután valami hasznosabbat csinálni... Csak hogy ne szeptemberben kelljen visszarázódni a korán kelés-suli-délutáni tanulás rendszerbe. Nem azt mondom, hogy kellj fel minden reggel 7-kor, de jobb minél több olyan szokást kialakítani előzetesen, amiket szeptembertől is tudsz majd alkalmazni. Úgyis lesz elég újdonság, amihez igazodni kell, de így legalább a jól bevált rutinod egy része megmaradhat.

A pénzt én egyben biztosan nem költeném el, de az összegtől függően egy nyaralás vagy saját magad "megajándékozása" beleférhet. Úgyhogy szerintem ha valamit nagyon szeretnél, vedd meg nyugodtan, de gondolj arra is, hogy milyen kiadásaid lesznek szeptembertől, főleg ha nem otthon fogsz lakni (pl. kolesz/albi, bérletek, könyvek, egyéb tanszerek ára, napi vagy heti bevásárlások stb.) Én is hasonló módon osztottam be a pénzemet ballagás után, és nagyon örültem neki utólag, hogy mindet azért nem költöttem el nyáron. Sok sikert az egyetemhez! :)

2021. jún. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, nagyon kielégítő válaszok jöttek eddig :)
2021. jún. 26. 06:02
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Én is bevásároltam könyvekből, amik nagyjából arról szólhattak, mint a tárgyaim, de aztán kiderült, hogy nem is értem őket és másról is szólnak.

Augusztusban készültem lightosan a 0. mazek zh-ra az egyetemi honlap alapján, és mivel egy egész hónapom volt rá, az jól is sikerült, és én így hasznosnak éreztem az eltelt időt, de közben volt, hogy elmentünk táborba, stb...

Abban az esetben ajánlom a tanulást, ha pontosan tudod, mik lehetnek a számonkérésben, az egyetem, vagy a diákok által összeszedett anyagokból.

És ne szenvedj vele, csak szórakozásból csináld.

2021. jún. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
Igen.
2021. jún. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is pihenj inkább, hidd el, később ennek a töredékét is nagyon nagyra fogod majd értékelni :D

Idén voltam gólya, és tavaly elég hasonló helyzetben voltam. Végül aktív és passzív pihenéssel töltöttem a nyarat és kellően feltöltött.

Előttem már nagyon jól leírták, amiket én is szerettem volna, szóval még kiegészítésnek annyit mondanék, hogy a könyvvásárlással inkább óvatosan. Voltak olyan tárgyaim, ahol egyetlen egy könyv volt, de azt jó szigorúan számonkérték, volt olyan is, ahol vagy egy tucat volt, viszont többnél csak 1-2 fejezet volt fontos.

2021. jún. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Pihenj. Magadtól úgyse tudsz felkészülni arra, ami ott kell (szaktól függően ilyen 0. matek zh vagy hasonló ha lesz, akkor utolsó héten nézegetheted, de nem kell rástresszelni). A személyiségedet sem kell direktben azért fejleszteni, mert egyetemre mész, ugyanolyan emberek fognak körbevenni. Nem fog mindenki két hónap alatt varázsütésre felnőni. Persze ha érdekel az ilyesmi, akkor nagyon hasznos dolog bármikor, de csak ezért direktben nem szükséges, érted.
2021. jún. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!