Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz szerintek elérni matek...

Nehéz szerintek elérni matek középszintű érettségin minimum a 12%-ot?

Figyelt kérdés

2021. jún. 25. 22:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
ennyit egy általános is iskolásnak is el kéne tudni érni
2021. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Az első részben csak egyszerű, rövid általános iskolai szintű feladatok vannak. (Általában az ember 95%-nak még akkoriban ment a matek) Illetve engedélyezett segédeszköz a négyjegyű függvénytáblázatot is, viszont azt meg kell tanulni, hogyan kell használni.(pl mit írok be az a helyére, melyik oldalon van xyz képlet, stb)
2021. jún. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Annyit nulla tanulással bárki meg tud írni, aki nem rendelekzik valamilyen problémával.
2021. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Négyjegyű függvénytáblázattal szerintem lehetetlen megbukni
2021. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
nekem 80% lett 10 éve pedig nem is szerettem a matekot és a tanár is rossz volt
2021. jún. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Velünk a matektanárunk 8. végén megiratta az az évi érettségit mert érdekelte kinek hogy menne. Nyilván ilyenkor még nem volt meg egy csomó mindenhez a megfelelő tudásunk de a többségnek meglett a 2es, sőt olyan is volt akinek 3as lett volna. A 12%-ot mindenki elérte. Pedig nem jártam valami erős matekos általánosba, egy kisvárosi sima iskola volt. Aki a 12%-ot sem éri el az előtte nem tudom hogy mit csinált 12 éven át matekórákon és hogy hogy nem bukott meg belőle.
2021. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van rá példa, hogy valakinek ezt sem sikerül megoldania; volt egy ismerősöm, aki hatszor ment neki az érettséginek, és a 12% sem jött nekik össze, pedig alapvetően nem egy hülyegyerekről van szó. Hetedjére sikerült neki 29 pontot összeszedni, akkorra már a negyedik magántanárhoz járt.

Szerencsére azért nem az a jellemző, hogy ne sikerülne megugrani a minimumot; az első részben kb. agytorna szintű feladatok vannak, a második részben meg olyanra is adnak pontot, hogy ki tudod írni a megfelelő képletet és be tudsz helyettesíteni, szóval egyáltalán nem lehetetlen elérni a 2-es szintet, de azért valamennyire kell vele foglalkozni, hogy tudj feladatot megoldani.

2021. jún. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#7: Akkor ott valószínűleg valamilyen probléma volt (ilyen diszkalkulia és hasonlókra gondolok, nem értek hozzá annyira), ha ennyire nem ment.

Ez ugyan az az eset, hogy a 100 métert 1 óra alatt bárki le tudja "futni". Persze kivételek vannak, mert a végtagok nélküli ember nem. Csak azt mindeki látja hogy azért nem megy neki, a szellemi problémákat meg sokkal nehezebb diagnosztizálni.

2021. jún. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Én anno matek-fizika szakon tanultam. Középszinten érettségiztem matekból. Tanórákon kívül semmit nem készültem rá, 97% lett.
2021. jún. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
A középszintű matekérettségin mindenki átmegy aki nem szellemileg hátramaradott
2021. jún. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!