Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik olyan mentális, lelki...

Létezik olyan mentális, lelki eredetű betegség, ami képes közel lehetetlenné tenni a tanulást?

Figyelt kérdés

Pl.: Olyan nehezen veszi rá magát az egyén a tanulásra, hogy már abba elfárad, hogy kinyissa a könyvet.

Szerencsére én nem vagyok ez a kategória, viszont valami különös fáradságérzet fog vissza a tanulástól mindig.( végül sikerül elkezdenem ) Pedig még szeretném is azt, amit tanulok, de egyszerűen nehezen megy és nem szeretném, hogy a végére képtelenné váljak a tanulásra. Így is jó már a helyzet.



Vagyis nem retardált az illető, csak valami miatt extrém lusta.



2021. jún. 26. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
depresszio siman...
2021. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy hivatalosan betegségnek számít, de perfekcionizmus. Amikor annyira fél valaki a kudarctól, hogy tejesen megbénul, és inkább nem is tesz semmit a siker érdekében, mert retteg attól, hogy egy kicsit is hibázhat. "Lesz, ami lesz", aztán utána áltatja magát azzal, hogy "ha nagyon akarnám, úgyis jobban meg tudnám csinálni". Aki nem tudja elfogadni azt, hogy a 100%-os munkabefektetés nem mindig (sőt általában nem) fog 100%-os eredményt hozni, az nehezen kezd bele bármibe is.
2021. jún. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hörpintős válasza:
100%

Rengeteg.

Elég ha csak elesel és bevered a fejed.

Máris nem tudsz emlékezni.

Ezt úgy hívják PTA.

Poszt traumataikus Anémia. Időseknál nagyn gyakori, de gyerekekenél is előfordul.

Úgyhogy vigyázz a fejedre és egyéb valóban házi-vidéki ételeket!

Azután meg futkoss-focizz nagyokat!

Ha jól kimászkáltad magad a szabadban, akkor talán sokkal könnyebb lesz elővenned a könyveket is.

2021. jún. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt sokkal inkább az a gond, hogy a tanulási rutinod nem megfelelő. Nincs azzal semmi baj, hogyha egyszerre 15 percet tudsz tanulni, ez a rendszerességgel egy idő után kitolódik.

Olyan ez, mintha rögtön 5 kilométert akarnál lefutni, de már 50 méter után a halálodon vagy. Nincs ezzel semmi probléma, a testedet is fokozatosan kell hozzászokhatnod a futáshoz.

Persze ettől még lehetnek mentális problémáid, amik adakádolyznak a tanulásban, de ezt csak egy szakember tudná megmondani kivizsgálást követően.

2021. jún. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Olvastam már azt, amit írsz és valóban lehet az a probléma, hogy nem mindig ugyan abban az időpontban ülök neki és ki sem alakítottam a szokást megfelelően.
2021. jún. 26. 21:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A leírtak alapján hasonló lehet, mint ami nekem van valami gyengye tanulási gond, de szakember tud normális tanácsokat adni hogy könnyebb legyen nekiülni és végigvinni. :) Én pont nemrég kezdtem el járni, még memorizálgatom amiket mondott, de pl néhányat már magamtól tudatlanul ezelőtt is alkalmaztam. :)
2021. jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Scola Undoritis
2021. jún. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!