Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vegyészmérnökire milyen...

Vegyészmérnökire milyen szintű kémia tudással kell elmenni?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban a matematika jobban ment, de a kémiával sem volt problémám és érdekel is, de úgy érzem, hogy én sem raktam bele elég munkát és a tanárok sem adták át jól a tudást. Csak középszintű kémia érettségit írtam, de az sem sikerült túl jól.

Arra lennék kiváncsi, hogy föl-e lehet hozni a kémia tudást és lehet-e bírni nem olyan erős kémia tudással az egyetemet?

És esetleg valakinek van-e tanácsa, hogy hogyan tudnák fejlődni vagy melyik részére koncentráljak jobban, hogyha nyáron foglalkozok vele?



2021. jún. 27. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
'Vegyész'-mérnök... ebben szerintem benne van a válasz. Valami emelt érettségi felkészítőt javaslok illetve vannak a neten jó angol nyelvű anyagok is (Khan academy pl). Ezek alapján lehet jobb lenne elmenni a BME előkészítőjére vagyis kéne még idő neked a pótlásra. Egyébként matekból is kevés a 90%-os emelt, mert alapnak vesznek olyan dolgokat is ott mint a komplex számok stb
2021. jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Magas.
2021. jún. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Emelt kémia és matek amit javaslok, azèrt mert sokkal egyszerűbb dolgod lesz. Nekem simán 80%+ lett mindkettő, azzal az első félév első felében nem lehetsz nagy bajban
2021. jún. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is az emelt kémia és matekot javaslom
2021. jún. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Emelt matek és kémiából emeltre készülés, de lehet közép érettségi.
2021. jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
33%
jajj annyira unom az ilyeneket mint ez az első... nem veszik alapnak a komplex számok tudását sem a deriválni-integrálni tudást de még a határérték számolást sem. képzeld van olyan kurzus h matek1-matek2 és itt nem az ortogonális polinomok zérushelyeit keresik...
2021. jún. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Kémiából az emelt érettségi számolásait ajánlanám, hogy gyakorold, mert az 1. félévben lesz egy teljesen kémiai számolásos tárgy. Illetve a 0. kémia zh (kb. középszintű tudás), ha jól sikerült, akkor nem kell azzal is szenvedni. Az elméleti tudást úgy is megkapod előadásokon, jegyzetből, korábbi hallgatói anyagokból.

Matekból deriválás, integrálás, határérték számítás, komplex számok lesznek. Komplex számokat megtanítják, de a többi résznél már jó ha tudod miről szól, meg hogyan működik. Matekból is van 0. zh ami jó ha sikerül elsőre (szintén középszint: logaritmus, hatványozás stb).

2021. jún. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Enis kozepet csinaltam es most szeptemberbe jelentkeztem BME-re. Irhatsz ha gondolod
2021. júl. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!