Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a biologia kémia...

Szerintetek a biologia kémia tanári vagy a vegyészmérnöki jobb szakma?

Figyelt kérdés
Mindkettő nagyon vonz. Nem tudok dönteni segítenetek picit személyes véleményekkel.
2017. jún. 28. 19:11
 1/8 Silber ***** válasza:
100%
Attól függ. Mi a célod? Mit akarsz elérni? Milyen munkát végeznél szívesen?
2017. jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kissé megijedtem,hogy az egyetemen a vegyészmérnöki karon tömény fizika és kémia és matematika van.

Nincs vele semmi gondom de azért a biológiát sokkal jobban szeretem a kémiánál. Ma voltam pályaalkalmasságin is alkalmas lennék tanárnak és vágynák is. Nemtudom mi a jó döntés :(

2017. jún. 28. 19:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fizetés szempontjából egyértelműen a vegyészmérnöki.

De te mit szeretnél inkább? Kutatni, vegyészkedni vagy inkább gyerekeket tanítani, átadni a tudásod?

Egyébként MINDEN mérnöki szak tömény matek és fizika, de mivel ez vegyészet, így rájön a kémia is és mivel azért az élettani hatások is fontosak, ezért a biosz is kell.

A biosz-kémia szakon is lesz valamennyi matek a számítások miatt. Kemény szakpárt választottál, az tény. Viszont természettudományos tanárokból óriási hiány van.

Én biztos a tanárit választanám, ha a mérnökinek a matekja és fizikája már most megijeszt. Még a legjobbaknak is keményen kell tanulniuk a jó jegyekért, sokan kihullanak, csak a legelszántabbak végzik el.

2017. jún. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sablonos leszek, de úgyis az a jobb szakma, amit csinálni szeretnél. Szerintem, ha van affinitásod a tanításhoz, nagyon fogod szeretni. Ugyanígy, ha érdekel a kémia gyakorlatiasabb oldala is, bejön majd a vegyészmérnöki. Próbálj ne a két szakma piaci előnyeire gondolni, hanem inkább arra koncentrálj, hogy milyen szerepben képzeled el magadat a jövőben. Szerintem egyiket vagy másikat biztosan szívesebben fogod végiggondolni, és hátha azzal meglesz. :) Mind kettő lehet nagyon hálás dolog (még akkor is, ha a tanárinak megvannak az egyértelmű hátrányai a mérnökivel szemben).
2017. jún. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
módosítottam biosz kémia tanárira :) meglátjuk mi lesz a vége. :)
2017. júl. 14. 20:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Hová jelentkeztél?
2017. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nyiregyhazi egyetem
2017. júl. 15. 15:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Szegény...az mindig is főiskola marad sajnos.
2019. okt. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!