Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egri Eszterházy Károly...

Az egri Eszterházy Károly Egyetem programtervezőire adtam be a jelentkezést. Szerintetek ilyen eredménnyel felvesznek? (pontkalkulator szerint necces)

Figyelt kérdés

Magyar: 72

Tori: 80

Emelt matek:28

Szakmai info:56

Angol : 88

Plusz van egy nyelvvizsgam is



2021. júl. 1. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:

A ponthatárok évről évre felfelé és lefelé is változni szoktak, akár 10-15 pontot is, így nincs, aki megjósolná neked, hogy bejutsz-e vagy sem.


Mindettől függetlenül 28%-os emelt matekkal programtervezőnek menni nagy bátorságra vall. Ha nem azért kaptál 28%-ot, mert az érettségi napján fájt a fejed vagy ilyesmi, és ez az eredmény jól tükrözi matekból az általános teljesítőképességed, akkor meg fogsz gebedni ezen a szakon. A tárgyak legalább kétharmada vagy teljességgel matekos, vagy a matekhoz hasonló elvont gondolkodást igényel. A matematikusi pálya után ez szerintem sorban a második olyan pálya, amelyhez leginkább matekos agy kell. Ha nincs ilyen affinitásod, akkor válassz valami mást, mert ezen a pályán nem fogsz tudni helytállni, s valsószínűleg már a szak elvégzése sem fog sikerülni.

2021. júl. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kellő szorgalommal be lehet hozni a matek lemaradást, de azért tényleg oda kell tenned magad. A tárgyaid fele (vagy több) matekos lesz.
2021. júl. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fuu én ide járok, de szerintem a matekod nagyon karcsú, ahogy az infód is.

Nekem két év alatt két magolós tantárgyam volt, egyik az Oprendszerek, másik Szoftverjog.

Az összes többinél számolni kellett vagy programozni.

A Kalkulus 1-2 elég nehéz tárgyak, az analízis java benne van.

Szerintem nyáron feküdj rá és nézd át a függvényeket, halmazokat, egyenleteket, egyenlőtlenségek, trigonomentria stb.

2021. júl. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Felvenni felfognak, bent maradni lesz nehéz.


Sok matekos tárgy van, de ha nekiülsz és nem vagy lusta, akkor menni fog.


üdv,

egy most végzett hallgató

(EKE PTI BSc)

2021. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

A matekomat sokan kritizáljátok nyilván az eredményem nem a legmesteribb és mondhatnék festőit, de felesleges.

De annyit elmondhatok, hogy nagyon sokat készültem rá és nem vagyok hülye hozzá egyáltalán és az informatikához is van fogalmam.

Nagyon régóta eltökélt vagyok mellettük és szenvedéllyel csinálom, sajnos nem így jött ki a lépés az érettségi erőversenyen.

2021. júl. 1. 12:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg!
2021. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Az egri programtervező informatikus szak nevetségesen könnyű, alig van követelmény. Akik itt azt írják, hogy nehéz volt, azok csak simán buták/lusták. Aki ezt a szakot, ezen az egyetemen nem tudja elvégezni három év alatt, az nem biztos, hogy egyetemre való.
2021. júl. 25. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is most kezdem a szakot, igaz távoktatásban, főállású munka melett.

Nehéz kiigazodni a véleményeken, sokan azt írják baromi nehéz, mások azt, hogy nevetségesen könnyű.

2021. aug. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az egri egyetem tényleg egy vicc egyetemi viszonylatban. Egy PTE-hez viszonyítva mindenképp. 2. szakomat Egerben végzem.
2023. márc. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!