Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elképzelések az Eszterházy...

Elképzelések az Eszterházy Károly Egyetem gazdálkodás-menedzsment és programtervező informatikus alapszakok távoktatás-tagozatáról?

Figyelt kérdés

Nos, aki a felvi.hu szakkeresőjében egy kicsit jobban utánanéz a dolgoknak, tapasztalhatja hogy a fent említett két szak távoktatás formában IS fog indulni ezen az egyetemen. Ami még újdonság lehet hogy 2021. szeptemberében lesz legelőször az, hogy állami finanszírozásban induljon el egy (sőt kettő) egyetemi szak az országban.

A távoktatás munkarend lényege, hogy a félévek elején van egy 3 napos konzultáció, illetve az, hogy a vizsgák személyesek. Az előadások és a gyakorlatok viszont a virtuális térben fognak történni.

Számotokra ez mennyire hangzik jó lehetőségnek? Én élni fogok vele szerintem.

Persze szakonként kéne egy jó 10 jelentkező legalább.



2021. jan. 30. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szuper lehetőség. Bárcsak nálunk is lenne ilyen lehetőség. Élnék vele, mert így nem kellene 120 km-t utaznom hétvégente a hozzám legközelebb lévő egyetemre.
2021. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1: Milyen szak és melyik egyetemen?
2021. jan. 30. 23:16
 3/6 anonim ***** válasza:
DE-Pénzügy-számvitel :)
2021. jan. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Én jobban preferálom az élőben történő oktatást.

- Jobban oda tudok figyelni, ha egy teremben vagyok, ahol elvárt szabályok vannak. Alapból megteremtem saját magamnak azt az adott időt, amit csak a tanulásra tudok fordítani.

Online verzióban ezt könnyű borítani.. mást csinálni közben, stb. stb.

- A kapcsolatok nagyon sokat jelentenek majd a jövőben, ami online megint nehezebben alakul ki.

2021. jan. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a proginfo távoktatással szemezek, mert ez már a többedik diplomán lenne, szeretnék két lábon állni, de a bootcamp azért mégsem igazi papír. Viszont én ennyi egyetemi meg kutatói tapasztalattal már nem akarok táblát körmölni iskolapadban, bocsi de azon a szinten már rég túl vagyok, meg hát munka mellett levelező se könnyű, legtöbb melóhely nem engedi el péntek délben az ember fiát, akárki akármit mond. Amúgy meg programozás olyan hogy a legtöbb így is úgy is önszorgalom, ha ELTE nappalison végzed, akkor is, ha felmész githubra szuper linkeket találni ingyenes és rettentő minőségi (angolul persze) képzésekről, ami teljesen lefedi a BSC képzést, csak papírt megint nem ad. Én most Harvard kurzusait csinálom így, és fogom folytatni, a távoktatást pedig csak azért fontolgatom, hogy papírom is legyen.
2021. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

28-an jelölték be első helyen távoktatás munkarendben a felvi.hu statisztikái alapján. (21-en államin, 7-en önköltségesen)

Ez azt jelenti, hogy valószínűleg indulni fog, hacsak nem lesz 19 jelentkezőnek 280 alatti pontszáma.

2021. máj. 24. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!