Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE: Átsorolás/elbocsátás...

ELTE: Átsorolás/elbocsátás esetén a teljesített vagy a nem teljesített kredit számít?

Figyelt kérdés

Emlékeim szerint ahhoz, hogy ne rúgjanak ki, két szemeszter alatt 30 kreditet kell teljesíteni, attól függetelnül, hogy hány tárgyra jelentkeztél tanév elején. Nemrég olvastam a QTér-en közölt képleteket ehhez, melyben előfordul a összes felvett kredit, mint változó.


Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy az alábbi két eszement kísérlet eredménye mi lenne, mert eddig úgy gondoltam, hogy mindkettő megúszná sértetlenül (vagy max átsorolva):


A)

A hallgató a tanév első szemeszterében felvesz és teljesít 30 kreditet, nem bukik.

A második szemeszterben felvesz 60-80 kreditet mert YOLO, majd kiég és elhagy minden tárgyat.

A harmadikban (ha megéri) felvenné és teljesítené a kötelező tárgyak keresztféléves verzióit, majd némi csúszással folytatná normális ütemben tanulmányait.

Kirúgják-e ezen tanév, vagy a következő tanév végén?


B)

Minden szemeszterben felveszi a kötelező tárgyakat illetve a minimálisan teljesítendő kötvál tárgyakat, és sikeresen teljesíti őket.

Azonban minden szemeszterben pluszba felvesz és elhagy kb 30-40 kredit értékben olyan tárgyakat, melyek nem kötelezőek vagy van alternatívájuk.

A folyamatosan növekvő teljesítetlen kreditek száma miatt kirúghatják-e előbb vagy utóbb?


Nyílván senki sem lenne olyan hülye, hogy a fentiek szerint tanuljon, de segíthet szemléltetni hogy mennyire rugalmas vagy szigorú a követelmény.


Bónusz kérdés: az A esetben garantáltan átsorolják a hallgatót, a B hallgató viszont teljesíti a 36 kreditet évente, átsorolják ennek ellenére?



2021. júl. 5. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

36 teljesített kredit kell a két utolsó aktív félévben és meghatározott tanulmányi átlag ahhoz, hogy ne soroljanak át. A visszasorolás már nem biztos.

A hosszú rizsát nem olvastam el ezután.

2021. júl. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem a kérdést úgy összességében, de nem vagyok benne biztos, hogy fel lehet venni ennyi kreditet. Szerintem nem is engedi a Neptun, ráadásul nem tudom, melyik karról van szó, de nálunk lehetetlen, hogy beférj ennyi órára. Kötelezően vagy szabadon választhatóknál örül az ember, ha egyszerre 2-3 órát fel tud venni. Ráadásul a B) esetben az átlagot szerintem simán lehúzhatná ennyi elhagyott kredit annyira, hogy átsoroljanak.

Amúgy A) esetben egyből átsorolnak a második félév után, mert nincs meg a 36 kredit két félév alatt. Ha annyira nem akar valaki tanulni egy teljes félévig, passziváltasson.

És nem tudom, mennyi pénzed van (vagy ez a kitalált személy mennyire gazdag), de nálunk kb. 4000Ft/kredit az újbóli felvétel ára. Nem éri meg 40x4000Ft-ot költeni, hogy aztán még fizetős képzésre is átrakjanak.

2021. júl. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Akármit tervezel az ilyen taktikáknak nem lesz szép vége. Pénztárca tömve legyen a végére.
2021. júl. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Mivel a 2. félév végén átsorolják, a többi csak komolytalanság. Ahelyett, hogy itt fárasztod a népet, a tanulmányi és vizsgaszabályzat elolvasása nem ártana.
2021. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké, látom a szituációs játékok nem népszerűek ezen az oldalon, úgyhogy

megválaszolom a saját kérdéseimet, hogy ne "fárasszam a népet":


A szabályzat szerint a hallgató önköltséges lesz, ha:

- Nem teljesít 36 kreditet két egymást követő szemeszterben VAGY

- A tanulmányi átlaga nem éri el a 3.0-át (vagy többet, szaktól függően)


A szabályzat szerint a hallgatót kirúgják, ha:

- Nem teljesít 30 kreditet a tanumánya első négy szemeszterében összesen VAGY

- Elhagyja vagy megbukik ugyanazon vagy ekvivalens tárgyból háromszor VAGY

- Hat elégtelen vizsgát tesz ugyanazon vagy ekvivalens tárgyból


Ennek következtében:


A) Átsorolják, de ha utána tanul rendesen, nem rúgják ki.

B) Nem rúgják ki, de a lehúzott átlag miatt átsorolják.

_____


Nem tudom feltűnt-e, de a hangsúly a kirúgáson volt, nem az átsoroláson,

tekintve hogy már a kérdésben megválaszoltam az A átsorolását, és B esetében

is csak bónuszként tettem fel a kérdést.


Elolvastam a szabályzatot, ahogy írtam a kérdésben is, a QTéren van róla

összefoglaló, csak gondoltam rákérdezek, hogy segítsetek szemléltetni,

megérteni. Ha mindenki első olvasásra felfogná a Törvénykönyv szövegét nem

lennének ügyvédek.


Köszönöm a második válaszolónak, hogy értelmesen válaszolt,

a többieknek meg "Why so serious?"

2021. júl. 7. 08:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha átsorolnak és DiákHitelből fizetem az önköltséges képzést, akkor ezt hogyan kell elintéznem? Ebben tud valaki segíteni?
2021. júl. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom nincs ezzel a fajta diákhitellel kapcsolatban, de a weboldalon elég sok infót kapni róla. Olvass el alaposan minden apró kis részletet, mielőtt felvennéd.

[link]

2021. júl. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!