Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szoftverfejlesztő és -tesztelő...

Szoftverfejlesztő és -tesztelő szakképzést érdemes elvégezni, vagy mindenképpen egyetemre kellene menni?

Figyelt kérdés

A kérdésem elsősorban arra irányul, hogy egy 2 éves szakképzésen mennyire tudják átadni a szükséges tudást, illetve a munkaerőpiacon mennyire elismert. Mennyire nehéz/könnyű ezzel munkát találni?

Valakinek van esetleg tapasztalata?


Köszönöm szépen előre is!



2021. júl. 7. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Bocsi a nem teljesen kérdésre válaszolásért: Nekem szakképzéses kollégám még nem volt. Egyetemi, autodidakta illetve bootcampes.


Őszintén nem az számít honnan jössz (speckó esettektől eltekintve) hanem mennyire hajlandó fejleszteni magad és mennyit tudsz.


Abból hogy nem halottam még (nem voltam közvetlen érintett felvételben) ilyen jelöltről nálunk azt tippelném mi HR-ünk nem szereti.

2021. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én idén végeztem majdnem ebben a szakmában (csak sima szoftverfejlesztő, a tavalyi újításokkal jöttek be ezek az új szakma nevek). Az a tapasztalatom, hogy azok, akik ezt tanulták velem együtt, egyetemre mentek. Itt Békés megyében amúgy sem vágták hozzánk a munkalehetőségeket ebben a szakmában. De jó alapozás volt, hogy hogyan tanuljunk programozást, meg kicsit jobban képben legyünk az IT világában. Nem bántam meg, hogy megcsináltam a szakmát :D
2021. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!