Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes elvégezni a gazdasági...

Érdemes elvégezni a gazdasági informatikus vagy szoftverfejlesztő OKJ képzést? Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni ill. melyik a nehezebb a két szakma közül?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem gimiben de nem vettek fel egyetemre. Igazából semmi közöm az informatikához, de mindenhol a nagy munkaerőhiányról lehet hallani. Talán ez többet ér mintha elvégeznék valami turisztika szakot fősulin...

Aki esetleg elvégezte, tudna tapasztalatokat írni (a képzésről is, meg hogy mit csinált utána.)


2018. okt. 1. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi közöd hozzá, akkor nem jó ötlet. A suli alapot ad, de jó progamozó akkor leszel, ha érdekel a szakma, és a szabadidődben is foglalkozol vele. A munkahelyeket elsősorban nem a papírod fogja érdekelni, hanem a tudásod, tapasztalatod. Egy pénzügyi-számviteli szakképesítés talán jobb ötlet.
2018. okt. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ott nem az van, hogy inkább a diplomásokat keresik? Meg gondolom azért az főleg női szakma (bocsi ha rosszul tudom.)
2018. okt. 1. 22:55
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Sok helyre elég a középfokú szakképesítés. Valószínűleg többségben vannak a nők, de például bankokban, biztosítóknál férfiak is dolgoznak.
2018. okt. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy megcsinálsz egy gazdinfós vagy szoftverfejlesztő okj-t, még semmi közöd nem lesz a programozáshoz, szóval én a helyedben elfelejteném, ha nem akarsz hosszú órákat a gép előtt ülni nap mint nap, hogy autodidakta módon megtanuld pl a webfejlesztést
2018. okt. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Valami más ötlet, hogy mit lehetne tanulni? Középszinten matekkal nem volt gondom simán meglett ötösre az érettségim. Ez a gazdasági vonal most keresett?
2018. okt. 1. 23:27
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

"Középszinten matekkal nem volt gondom simán meglett ötösre az érettségim."


És? Semmit nem jelent. Tényleg, csak kíváncsiságból, mert én nem sima gimiben érettségiztem; ez nálad konkrétan nagyjából 10 olyan matek tétel tudását jelenti, amit matematikusról neveztek el? Hány olyan tétel van köztük, ami nem ókori?

2018. okt. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Elég sok tételt vettünk (most mindet nem tudom felsorolni):

Pitagorasz, Thálesz, magasság, befogó, súlyvonalak, szinusz, koszinusz, párhuzamos szelők stb. De nem hinném hogy a közgazdaságban kellenének ezek a geometriai tételek...

2018. okt. 2. 11:25
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"magasság, befogó, súlyvonalak, szinusz, koszinusz, párhuzamos szelők"


Nem figyeltél, mondtam, hogy olyan tételeket kérek amiket matematikusokról neveztek el. Te 2-t mondtál, én tudok még egyet amit tanulnotok kell. Ez lófasz. Fingod nincs, nem is lehet, hogy mi a rák volt a 18-20. században a matematikában. Sőt, mondok rosszabbat, az ókorban sem ám 2 tétel volt.

2018. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jó de nem vágom ez hogy jön ide. Nem matematikatörténetet akarok tanulni...
2018. okt. 2. 16:02
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"Jó de nem vágom ez hogy jön ide. Nem matematikatörténetet akarok tanulni..."


Hát mit? Matematikát? Egyiket sem tudod.

2018. okt. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!