Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak közgazdasági elemzőként?

Figyelt kérdés
Milyen elhelyzkedési lehetőségei vannak egy közgazdasági elemző msc-t végzett embernek? Milyen pozíciókat lehet betölteni vele és kb milyen fizetésre lehet számítani?

2021. júl. 14. 08:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Eltekintve attól, amire a szak eleve is való (minisztériumban és kutatóintézekben társadalomtudományi, makroökonómiai kutatás, illetve egyetemen oktatói tevékenység doktorálás után) én a következő fantáziát látom benne:


1. Először is ha már eleve gazdasági alapdiplomád van (gondolom az van), akkor ugyanazokat a munkákat tudod ellátni, mint bármilyen gazdasági diplomával (azaz bármilyen menedzser, marketing, pénzügy, operations, projekt stb. stb.), de


(a) OKOSABB leszel, fejlesztődik az analitikai képességed, és ez folyamatosan javítja a munkádat is


(b) az én tapasztalatom, hogy a tudás segít a kiégés ellen is, ha menedzser leszel. Ha javul az analitikai képességed, okosabb leszel, akkor ez segít a csúcson maradni később is -- hogy ne veszítsd el a fonalat, amikor a nálad okosabb embereid bonyolult anyagokat tolnak eléd stb.


(c) a társadalmi, gazdasági folyamatok megértése fontos tudáshoz juttat egy csomó értékes vállalati funkcióban (stratégia, befektetések, termékfejlesztés stb.)


Összességében azt gondolom, hogy jobban megéri egy ilyen mesterszakra járni, mint egy lötyi-pötyi, az alapszakot csak megismétlő vagy bullshit-rizsázó büfészakra (mint marketing után marketingre, vagy vezetés szervezésre stb.).


De csak akkor menj ide ha eleve szeretted a makroökonómiát és a szociológiát. Nekem még mindig kevés a matek ezen a mesterszakon, inkább preferálnám a survey statisztika és adatanalitika mesterszakot, de ez én vagyok.


Ezt a tantervet néztem: [link]

2021. júl. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!