Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Arra szeretnek valaszt kapni,...

Hutyuru kérdése:

Arra szeretnek valaszt kapni, ha bejutok egy magasabb pontszamu egyetemre onkoltseges szakra es egy masik egyetem alacsonyabb pontszamu allamilag finanszirozottra,valaszthatok a ket egyetem kozott,koszonom ?

Figyelt kérdés

2021. júl. 24. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem választhatsz.
2021. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem választhatsz. Ha pl. bejutsz a jelentkezési sorrendben megjelölt első szakodra, akkor tök mindegy, hogy még a kettő másikra is felvettek volna, csak oda mehetsz, amit elsőnek jelölték be. Ha pedig pl. nem vettek fel az elsőnek bejelölt szakra, de a másodikra meg a harmadikra igen, akkor automatikusan a másodikra mehetsz csak. A sorrend ezért fontos.
2021. júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz választani, mivel csak egyetlen egy helyre vesznek fel. Akkor is, ha minden megjelölt helyre elég lenne a pontod.

Oda vesznek fel, ami előrébb van a listádban és elég a pontod.

2021. júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Konkret esetet irok le Pazmany P allamilag finanszirozott 470 ,onkoltseges 380 ,Karolyi G.allamilag f.430 onkoltseges 370,Nekem a 440 pontommal valaszthatok a ket egyetem kozott ,mivel mindkettore bejutottam,csak a P.P onkoltsegesere,koszonom
2021. júl. 24. 14:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

választhatsz olyan szempontból hogy még a pontkihírdetés előtt volt lehetőség rangsorolni a szakokat/finanszírozási módokat. ha azt elrontottad, akkor utána már nincs lehetőség "meggondolni" magad, marad fél/egy év múlva az újrajelentkezés.

amint megtörténik a pontkihirdetés, akkor bejutottál EGY (1db) helyre, a többi megjelölt helyre csak meg lett volna az elegendő pontod, de oda nem tudsz beiratkozni, mert az előbbinek megjelölt helyre jutottál be.

2021. júl. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Oda jutsz be, amit előrébb raktál a rangsorban.

úgy szokták megjelölni általában, hogy előbb az államikat majd az önköltséges szakokat, pl. 1. pázmány állami, 2. károli állami, 3. pázmány önköltséges, 4. károli önköltséges

ez esetben az első helyre nem lenne elég pontod, a másodikra viszont igen így oda jutnál be. (de ha második helyre a pázmány önköltségest tennéd, akkor oda jutnál be, mert az volt a második helyen a ranglistádon)

2021. júl. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy helyre vették csak fel, teljesen mindegy, hogy 100 másikra is elég lenne a pontod.


Neked ez volt a sorrend

Ppke állami

Ppke fizetős

Károlyi állami

Károlyi fizetős


Téged a Ppke fizetősre vették fel, csak oda. Ha nem iratkozol be, akkor nem teszed, de attól még nem mehetsz a Károlyira.


Ahhoz ez a sorrend kellett volna, ha az állami hely volt a prioritás

Ppke állami

Károlyi állami

Ppke fizetős.....

2021. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha belépsz a felvi felületre, akkor látod, hogy csak egy helyre soroltak be!
2021. júl. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Eleve nem jutsz be mindkettőre. Elsődleges szempont a sorrend, amit felállítottál. Ilyen sorrendben az első olyanra jutsz be, ahová elég a pontod. Az utána lévőkre már nem nyersz felvételt.
2021. júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat ,pont ezt rontottam el a besorolast
2021. júl. 24. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!