Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Adott egy szak, ahová 10 <...

Adott egy szak, ahová 10 < 120 embert vesznek fel. Ha általános felvételin nem töltik ki a helyeket, akkor pótfelvételin az összes maradék helyre felvehetnek embereket vagy van szabva egy keret?

Figyelt kérdés

Előző évek statisztikájában 120-ból kb. 50-70 embert vettek fel általános eljárásban. Pótfelvételin 3 ember jelölte meg, mégis csak kettőt vettek fel.

Ha volt hely, akkor miért nem vettek fel mindenkit? Gondolom csak olyanok jelentkeztek, akiknek több pontjuk volt az általános felvételinél.

Ha 5 ponttal van több és esetlegesen hirdetnek pótfelvételit, és hasonlóan sok hely maradt, akkor van esélyem bekerülni?



2021. júl. 25. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:

,,Ha általános felvételin nem töltik ki a helyeket, akkor pótfelvételin az összes maradék helyre felvehetnek embereket vagy van szabva egy keret?"

-szerintem az összes maradék helyet meghirdetik,de őszintén,fogalmam sincs,ez mitől függ. Én most gyógytornászra pályázok államin, ott 120 a keretszám, tavalyelőtt 80-at vettek fel és nem is volt állami hely póton,csak fizetős, tavaly meg 109-et vettek fel és volt állami póton:) pedig alig 10 hely maradt, és 8 megjelölte,6-ot fel is vettek. Szóval nemtudom🤷‍♀️


,,Ha volt hely, akkor miért nem vettek fel mindenkit?"

-a válasz az,amit alatta leírtál. Valszeg nem volt meg a pontjuk,de az is lehet,megjelöltek az önköltségest is(egy jelentkezési helynek számít mindkét fin.mód) és oda vették fel őket (általában oda kevesebb a ponthatár)


,,Ha 5 ponttal van több és esetlegesen hirdetnek pótfelvételit, és hasonlóan sok hely maradt, akkor van esélyem bekerülni?"

-szerintem 5 ponttal semmiképp nincs esélyed :( vagy hát nem tudom,de szerintem az a tendencia, hogy úgy 15-20ponttal több kell póton,mint általánoson.

De mindenképp próbáld meg és sok sikert kívánok!!!! 😊 Hova jelentkezel? Én is most fogok majd,ha lesz állami...

2021. júl. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, melyik egyetemre mennél?
2021. júl. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
DE-NK Gyógytornász :) #1 voltam
2021. júl. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!