Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha ma igényeltem a diákhitel...

Ha ma igényeltem a diákhitel 1-et, akkor tényleg csak októberben kapom meg az összeget?

Figyelt kérdés
Az egyik szaktársam azt mondta, hogy október előtt ne nagyon várjam az utalást, mert nem fog jönni, máshol viszont az olvastam, hogy már az igénylást követő 5. napon is küldhetik. Melyik a valószínűbb? Albérletre kellett volna a pénz, már augusztus végén szerettem volna beköltözni, de ha csak októberben küldik, akkor ez így esélytelen lesz...

2021. júl. 26. 22:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

9# Akkor is októberben kapja meg, mint ahogy eddig mi is.

Hallgatói jogviszony igazolás kellhet pl. diákmunkához, szakmai gyakorlathoz, bizonyos szerződések megkötéséhez...

A DH-nak ez így könnyebb, hogy ők intézik mindenkinél az adat lekérést.

2021. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
10#-nek címezve, bocsi.
2021. júl. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Okés ezt értem :) Viszont nem azért volt nektek októberbe az utalás, mert szeptember végén ellenőrizte a DH a hallgatói jogviszonyt, hanem azért, mivel az előző szabályzatnak van egy táblázata, miszerint legkorábban október 15-én lehet megkapni az első havi (vagy az első félévre) szóló összeget, persze aki Szept. 16 után igényelt, az csak Nov. 15-én kapta meg... Source: [link] (30. oldal)


Tehát amennyiben szeptember vége előtt ellenőrzi az igazolásokat a DH, tegyük fel Szept. 20-án, akkor esélyes, hogy Okt. 1-jén (vagy előtte) megérkezik az összeg, mivel 10 munkanap áll rendelkezésükre folyósítani a pénzt.

Minden attól függ, hogy a DH mikor veszi át az igazolásokat.. De biztos vagyok benne, hogy idén Október 15 előtt kapjuk kézhez az igényelt összeget, just wait and see :D

(Legalábbis szerintem pont azért változtatták meg a szabályzatot, hogy valamennyivel korábban történjenek az utalások, de lehet naiv vagyok :p)

2021. júl. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Igen, azt én is láttam,hogy 10 munkanap áll rendelkezésükre, de abban nem voltam még biztos, hogy honnantól számítják a 10 napot, mert például a Neptunban csak annyi van írva, hogy feldolgozva elfogadásra vár.
2021. júl. 31. 18:29
 15/22 anonim ***** válasza:
Neked a Neptunban már megjelent az Diákhitel? Mondjuk én most igényeltem először elsőéves hallgatóként, lehet beletelik egy időbe.. (pár napja történt a digitális aláírás, ha csak azon kívül nincs más teendőm)
2021. júl. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kihagytam a lényeget, nekem a Neptun még semmit nem jelez a diákhitelnél*
2021. júl. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Megigényeltem a DH oldalán, utána két nap múlva megkaptam a Diákhitel Direkthez tartozó belépési adatokat és azóta már a Neptunban is látom.
2021. júl. 31. 19:01
 18/22 anonim ***** válasza:
Elvileg a mostani őszi szemesztertol mar szeptemberben is utalnak, nem pedig oktobertol visszamenoleg
2021. júl. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Akkor úgy tűnik szinte senki nem tud semmit biztosra:D
2021. júl. 31. 19:08
 20/22 anonim ***** válasza:

Én is 2 nap múlva kaptam meg a DH Direktes belépési adataimat, de Neptunba sehol semmi xD

Szerintem az utalás attól függ, mikor ellenőrzik az igénylők hallgatói jogviszonyát, és onnantól kell majd számolni a napokat, de nem tudhatjuk azt se biztosra, hogy ez mikor lesz... Szóval csak várunk, és majd lesz vmi :D

2021. júl. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!