Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha ma igényeltem a diákhitel...

Ha ma igényeltem a diákhitel 1-et, akkor tényleg csak októberben kapom meg az összeget?

Figyelt kérdés
Az egyik szaktársam azt mondta, hogy október előtt ne nagyon várjam az utalást, mert nem fog jönni, máshol viszont az olvastam, hogy már az igénylást követő 5. napon is küldhetik. Melyik a valószínűbb? Albérletre kellett volna a pénz, már augusztus végén szerettem volna beköltözni, de ha csak októberben küldik, akkor ez így esélytelen lesz...

2021. júl. 26. 22:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Igen, októberben jön a szept+okt. összeg. 15.körül várható
2021. júl. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Tavasszal az írták, hogy ha leellenőrizték az aktív hallgatói jogviszonyod onnantól számítva 10 munkanapon belül utalnak. Még tavasszal sajnos nem sikerült erre átállniuk.
2021. júl. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Akkor nagyon remélem, hogy mostmár sikerült nekik😅
2021. júl. 27. 10:29
 4/22 anonim ***** válasza:
Ahogy 1# is írta, október elején küldik egyben a szeptemberi és az októberi összeget.
2021. júl. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ez egy kicsit elszomorító.. Mármint értitek nyilván azért igényeltem szeptember előtt, mert most van rá szükségem..
2021. júl. 27. 14:16
 6/22 anonim ***** válasza:
Sajnáljuk, az állam nem egy szeretetszolgálat.
2021. júl. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ebbe inkább nem megyek bele:D de jogos
2021. júl. 27. 20:24
 8/22 anonim ***** válasza:

Istenem emberek... Nézzétek már át legalább a Diákhitel szabályzatát :D


[link]


" A DH1 egyösszegű, folyamatos folyósítása esetén, ha a Hitelfelvevő nem

nyilatkozik a DH1 összeg módosításáról illetve folyósítás szüneteltetéséről, ezen

változások bejelentésére az Üzletszabályzatban megállapított határidőn belül, a Diákhitel

Központ a tanulmányi félévre járó hitelt egy összegben, a hallgatói jogviszony ezen

tanulmányi félévben való fennállásának igazolását követő 10 munkanapon belül

folyósítja. "


A törvény 2021. 04. 08-as dátummal hatályos, tehát aki már megigényelte, a hallgatói jogviszony igazolását követő 10 napon belül az összeg kiutalásra kerül. Gondolom ezt az igazolást augusztus vége/szeptember eleje körül lehet igényelni, tehát legkésőbb szeptember közepéig biztos megkapjuk az igényelt összeget.

2021. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

8# A kérdező nem írta, hogy egy összegben vagy havonta részletekben kéri a DH1 folyósítását.

(Te nem igényelsz igazolást, azt a DH intézi az Oktatási Hivatalon keresztül.)

A jogviszony fennállásának igazolására eddig szeptember vége fele került sor, ezért mi (akik havonta részletekben igényelték) októberben kaptuk meg a szeptemberi összeget is.

2021. júl. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Az nem számít hogy egy összegben vagy havonta kéri valaki, ugyanis mindkettő opcióra ugyanaz vonatkozik.

Egyébként moduloban miért lehet akkor hallgatói jogviszonyt igényelni? Erre kíváncsi lennék...

2021. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!