Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik a kötelező olvasmányok 9....

Mik a kötelező olvasmányok 9. osztályban?

Figyelt kérdés
Most megyek 9. osztályba, és az általános iskolai tanárnőm nem mondta el ezeket. Tudomásom szerint új NAT van, ezért nem tudom, hogy változott-e az előző évekhez képest. Köszönöm előre is a válaszokat!

2021. júl. 29. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok suli honlapján is kint van.

Nálunk:

Kötelező olvasmányok


Homérosz: Odüsszeia (részletek)

Szophoklész: Antigoné

Biblia (részletek az Ószövetségből és az Újszövetségből)

Dante Alighieri: Isteni színjáték – Pokol (részletek)

François Villon: A nagy testamentum (részletek)

Boccaccio: Dekameron, Első nap 3. novella

2021. júl. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

A kötelezőket nem a NAT-ban talalod meg hanem az új nathoz tartozó legfrisebb kerettantervben. Azt megnézheted de azt el kell mondani elöljárókban, hogy az iskolánként is eltér lehet sokkal több vagy kevesebb. Pl: az Iliasz/Odüsszeia nalunk egyatalan nem kellett pedig irta a kerettanterv viszont az Antigone mellé el kellett olvasni az Oidipus királyt.

Én a helyedbe meg lazítanék, amikkel kezdtek nem hosszú művek max 100 oldal, de inkabb 70-80 es mivel a többsege kezdetben eposz ezert verses forma van. Szoval ami egy oldal az kb 1/4 lenne vag kevesebb ha folyamatos szöveg lenne. Még nyár van nyugi, nem kellett volna mondania az általanos iskolában senkinek.

2021. júl. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a húgom lesz idén kilencedikes, neki 4 kötelezője van:

Shakespeare - Rómeó és Júlia

Molière - Tartuffe

Szophoklész - Antigoné

Boccaccio - Dekameron egy részlete

2021. júl. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! 🥰
2021. júl. 30. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!