Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék felkészülni...

Hogyan tudnék felkészülni nulláról 8 hónap alatt középszintű biológia érettségire?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem,de sajnos nem vettek fel egyetemre.Mostmár örülök neki,mivel ha el is végeztem volna azt a szakot,nembiztos hogy kaptam volna munkát.Most viszont találtam egy olyan szakot ami érdekel,és OKJ után szívesen tanulnám azt,viszont ahhoz kell biológia érettségi.2 évig tanultam,bár szinte sohasem foglalkoztam vele,inkább azokkal a tantárgyakkal amikkel tovább akartam tanulni.

Jó lenne egy könyv amiből felkészülhetnék rá,a tankönyveken és a régebbi érettségiken kívül.A cél minimum a 80-85% lenne.Nehéz azt elérni?Heti vagy napi rendszerességgel mennyit készüljek rá?

(közben szeretnék még tavasszal emeltezni és ugye tanulom az OKjs szakmát,ami 2 év)


2010. aug. 28. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Legelső dolog hogy, volt sulidban, esetleg ismerősnél érdeklődsz a biológia érettségiről... mik a pontos témakörök, milyen szinten kell tudni stb.. 8 hónap, egyetemista szemmel nézve 4 fullos érettségire is elég :D:D, a lényeg tudd azt hogy mit kell tanulnod, célirányosan az érettségi feladatokban szereplő tananyagokat, tételeket Tanuld!! A többi senkit sem érdekel.


Ha egy középszintű nyelv-vizsgára elég 1-2 hónap, akkor a bioszra is elég lessz.. a lényeg a rendszeresség, és a szisztematika.. 1 héten napi 5 napot tanulj, de nem órákat max 1,5 órát.. Minden nap mondjuk egy témakör, akkor az barátok közt is mondjuk 2 hónap alatt.: 44 témakör, de legyen csak max 30 témakör... akkor az első 30 nap alatt az első 30 témakör, majd a többi 14 napban padig a hiányokat tömöd be... Szóval 8 hónap az tengernyi idő...


Sok sikert!!

2010. aug. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

Úgy, ahogy én egy hónap alatt. XD Ráadásul ötösre sikerült, pedig örültem volna egy négyesnek is. :D

Én a Lénárd Gábor könyvekből készültem fel, úgy, hogy először kijegyzeteltem a könyvet, majd olvasgattam a jegyzetem meg a könyvben lévő szövegeket is.

Mindezt okj képzés mellett, mert akkor jöttem rá, hogy más szakra akarok menni és ott kell a biosz is. Szóval kellett azért a suliban is tanulni valamennyit, meg a szakmai vizsgákra tanulni.

Nem mellesleg én előtte évekig németül tanultam a bioszt, sokszor annak örültem, hogy meggörbült... De bizonyítottam magamnak is, hogy igenis meg tudom tanulni jobban, meg a volt tanáromnak is... Aki azért néhányszor igazságtalan volt úgy érzem.

Szóval csak fel a fejjel, nyolc hónap alatt röhögve menni fog, ha nem készülsz mellette másra.

Ha kérdésed van, akkor nyugodtan tedd fel, esetleg keress meg privátban.

2010. aug. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a 91%-os vagyok. Azt elfelejtettem mondani, hogy gyakorlásként nem árt megcsinálni az elmúlt évek feladatsorait. :)
2010. aug. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne, viszont vannak kísérletek is. Azokra hogy készüljek? :/
2012. júl. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!