Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri mentőtisztnek menni?...

Megéri mentőtisztnek menni? Jól élnek anyagilag?

Figyelt kérdés
12.-es leszek, és ezen a pályán gondolkozok már évek óta. Nem a fizetés az elsődleges, a pályáról már beszéltem valakivel, de nem állok hozzá olyan közel, hogy megkérdezzem mennyit keres. Valaki tudja esetleg? Gondolom kapnak éjszakai pótlékot, meg ünneppótlékot, túlórapénz, stb. Ezekkel együtt mennyi lehet az átlagos havi fizetése egy kezdőnek/később?

2021. aug. 1. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
szerintem ha sokat túlórázol, akár még a havi 180-190 rongy is összejöhet
2021. aug. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha neked megéri, hogy szarrá szopatnak a képzéseden és 4 helyett 5-6 év alatt szerzel oklevelet, akkor igen.

Menj inkább orvosira, szakosodj oxyológusnak,aztán mehetsz orvosként mentőzni, kopterre stb.



A fizetés meg kicsit korrektebb, mint az első amit írt.

2021. aug. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem és nem. Nem javasolnám senkinek.
2021. aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Abszolút nem éri meg. Én is beleszerelmesedtem, 6 évig küzdöttem a papírért, amit végül nem kaptam meg, mert a sokadik körnél bepörögtem és otthagytam az egészet a francba (Pécs - ETK). Akárki felveti a környezetemben, lebeszélem róla. A suli is szr, a munka is szr, és ha még azt gondolnád, hogy de az elvek és a bajtársiasság, akkor elárulom, a sok száz emberből, akit megismertem, 3-4 az, aki tiszteletet érdemelt, a többi kérdőjeles személyiség volt. Lehet, hogy én fogtam ki, de 5 állomáshelyen voltam, és sajnos nincs benne sok meglepetés. Ne csináld!
2021. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4, sajnálom, hogy te is így jártál. Viszont megnyugtató a tudat, hogy nem én, vagy te vagyunk az egyetlenek, akik így jártak...

(Szintén pte-etk, bár én korábban kiszálltam, mert nem akartam lógni a levegőben).

2021. aug. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valahogy jobbakra számítottam. (Nyíregyházára mentem volna)
2021. aug. 1. 22:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kevés fizetés és iszonyú nehéz elvégezni. Szerintem csak akkor, ha hivatásodnak érzed és csak ezt tudod elképzelni.
2021. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak ne a PTE...
2021. aug. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!