Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE-ÁJK jogász szakon mik...

ELTE-ÁJK jogász szakon mik első évben azok a könyvek, amik tuti fognak kelleni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 2. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne! :)
2021. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Római jog és alkotmányjog, de majd ezeket úgyis el fogják mondani :D
2021. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2# ez eddig oké, tudom a tárgyakat csak szeretnék megvenni előre pár könyvet, amíg nem vérremenő harcok mennek érte
2021. aug. 9. 12:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog vérremenő harc menni érte, hidd el, én a helyedben inkább élvezném még az augusztust :)
2021. aug. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Szerintem is ráérsz még ezzel foglalkozni, én tavaly szeptember elején szereztem be őket, előtte pl. a róma könyvet nem is nagyon találtam meg online, szóval...
2021. aug. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Róma könyv nem is lesz meg online, maximum jegyzet belőle
2021. aug. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Hali! most vagyok másodéves, úgyhogy eskü biztos forrásból tudom.


római jogra a Földi-Hamza tankönyv kell; a kiadásból csak azért érdemes a legújabbat venni, mert kisbetűs-nagybetűs rész változik benne (csak nagybetűs rész kell vizsgára és ez egyre csökken az újabb kiadásokban, de más különbség nincs)


magyar alkotmánytörténetre a Mezey Barna könyv kell, de ez fent van szaktárs.hu-n is, nem kell feltétlenül megvenni (viszont ha érdekelne egy kicsit leharcolt példány, szívesen eladom a sajátom)


kell egy latin nyelvkönyv joghallgatók számára c. tk is, úgyszintén tudok ezzel szolgálni (itt tényleg érdemes használt könyvet venni, mert félévig fogod használni és akkor sem fog érdekelni)


Alkotmányjog tankönyveket érdemes megvenni újonnan, ott kettő is kell, Alkotmányos tanok a címe (van egy elméleti és egy jogforrásgyűjtemény része, mindkettő fontos!)


nagyjából ennyi kell, jogi alaptanre nincs könyv és a társadalomtudományi alapozó pedig kurzusfüggő, nekünk ott nem kellett semmi.

2021. szept. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes semmit előre megvenni, mert én is jártam úgy, hogy megvettem valamit a félév elején, és első előadáson bejelentik, hogy november közepén várható az új tankönyv, ami teljesen más lesz, és az kell vizsgára...
2021. dec. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!