Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Duolingoval mennyire lehet...

A Duolingoval mennyire lehet megtanulni egy nyelvet úgy értem társalgási szinten és mennyi idő be telt nektek befejezni egy nyelvet és miért lehet magyarul csak németet,és angolt tanulni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 3. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Egész jól, bár középszintet csak alulról súrolja. Nyelvtan szempontjából jó, alap szókincsnek is, de javaslom, hogy vegyél egy angol nyelvű ifjusági regényt, és szánj rá napi fél órát, hogy olvasod és a szavakat memorizálod. Azzal automatikusan menni fog a helyes beszéd. (Nyelvtan, szókincs).
2021. aug. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Alapszintre el lehet vele jutni, középszintre nem igazán.

Az, hogy mennyi idö, nagyrészt a szorgalmadtól függ.

Ezelött nem túl régen meg még csak angol volt magyarról, a német már haladás. Ahhoz, hogy több nyelv legyen, magyar oldalról kellene valakiknek megcsinálni az egyes nyelveket, csak erre nem igazán válalkozik senki. (Több orosz tanár ismeröst kérdeztem, mert érdekelne, ök azt mondták, a szabadidejüket nem akarják erre fordítani - így egyelöre nem csinálja meg senki)

2021. aug. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem nem éri meg a duolingo-val foglalkozni. Egyszerűen vacak maga a program.
2021. aug. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Amikor először használtam nagyjából semmit sem tudtam. Végig csináltam, sok dolog megmaradt, de nem tudtam használni. Később tanultam hozzá nyelvtant, annak a gyakorlására már jó volt.

Amúgy sokat fejlődött. Már ad egyedi kifejezéseket, szerintem nehezebb mondatokat is. Plusz belehet állítani, mintha angol lennél és magyarul szeretnél tanulni, így többet gyakorlod az angol mondat alkotást, találhatsz benne új szavakat.

Szóval hasznos, de egy társalgási szinthez szerintem önmagában kevés.

2021. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
A Duolingo egy (szerintem túlságosan is) játékos bevezetés a nyelvbe, gyógy-angol. A semminél persze jobb, de messze nem elég önmagában. Ha komolyan gondolod az angoltanulást, megéri befektetni egy rendes nyelvkönyvbe, amiben vannak nyelvtani magyarázatok, hosszabb szövegek, hanganyag...
2021. aug. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

#5

nem csak angolhoz kevés, de más nyelvekhez is. Sőt sok nyelvnél tele van hibákkal.

2021. aug. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én már majdnem a felénél járók az angollal a nemetbe mag csak belekóstolt am
2021. aug. 4. 10:57
 8/9 ambrielcoaching ***** válasza:
100%
Kiegészítésnek szerintem jó lehet, játéknak is, kedvcsinálónak. De ha nem használod aktívan, beszédben a benne tanultakat, akkor tuti nem ragad meg hosszútávon. Ha csak az a célod, hogy megérts angol szövegeket, akkor oké.
2021. aug. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
72%

A Duolingo a nyelvtanulás elektromos cigije.

Először fura, utána ràkattansz, de utàna hiànyozni fog a rendes cigi , mert érzed hogy kevés.


Sok a hiba , elmèleti oktatàssal alig foglalkozik, a szöveg iszonyat gyors ( jó , lehet lassítani )

Az egy csoportban lévő feladatok monotonnà vàlnak egy idő után , számomra pl annyira hogy ugyanazokat a szarrá gyakorolt szavakat más kontextusban nem ismertem fel.


Ettől függetlenül ad egy lendületet a nyelvtanulàsban.

És ad egyfajta sikerèlmènyt is ( az elején )


Nem angolt tanulok

2021. okt. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!