Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanító néni leszek, szerintete...

Tanító néni leszek, szerintetek hogyan lehet jófej a gyerekek szemében?

Figyelt kérdés

Idén fogom elkezdeni a tanulmányaimat a Tanítóképzőn és kicsit izgulok mert bár az az álmom, hogy gyereket tanítsak félek, hogy nem leszek elég jó a szakmámban.


Állítólag jól magyarázok, attól annyira nem is félek, hogy nem értik meg a tanagyagot mert nagyon türelmes vagyok. De viszont talán nem vagyok annyira laza és rugalmas. Ettől függetlenül viszont délutánonként szeretnék rengeteg foglalkozást tartani nekik.


Mitől lesz valaki jó tanító? Mitől utálhatnak valakit? Mire figyeljek oda?


Megjegyzésként megemlítem, hogy a tanító csak alsóban tanít.


2010. aug. 28. 21:44
 1/10 A kérdező kommentje:
*lehetek
2010. aug. 28. 21:45
 2/10 anonim ***** válasza:
amm magyart fogsz tanítani?
2010. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 BandSz válasza:
Legyen laza tanár néni, viszont ha kell, fegyelmezzen, ne kiabáljon állandóan, csak amikor szükséges és meg van oldva minden =)
2010. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Prímás Lancelot ***** válasza:
a mai gyermekekkel pedig szerintem sokkal szigorúbban kéne bánni, több szigorú tekintetet meg sziszegést javasolnék. kicsiknél az még talán beválik.
2010. aug. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen sziszegni majd biztos fogok és még az elején nagyon fontos, hogy tekintélyt szerezzek magamnak. Erre vannak módszerek, ezt meg fogják ott tanítani vagy magamnak kell majd kitapasztalnom?
2010. aug. 28. 22:04
 6/10 BandSz válasza:
100%
Magadnak
2010. aug. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj én is ilyen voltam első évben, laza, poénos, jó fej, mindig hajlandó voltam várni a gyerekre, sose szidtam le őket igazán, csak megbeszéltük, hogy rossz az amit csináltam, hajlandó voltam 50x is elmondani azt amit kértem tőlük és nem idegesített fel, hogy képen röhög ahelyett, hogy csinálná. És mi lett a vége, gyakorlat teljes kudarc az első év. Aztán másodjára bekeményítettem, nem kiabáltam, de ha rosszat csinált sarokba állítás, vagy táblára írás, ha tiszteletlen bünti, ha 3.szólásra nem reagál határozottabban szólok, általában ez elég, de van, hogy a hangomat is felemelem. Ugyanúgy imádnak, és kétszer annyi foglalkozás van,mert feleannyit sem fegyelmezek. Muszáj megtanulnod határozottnak lenni, mert szó szerint le fognak szarni.
2010. aug. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a saját, a te személyiségedhez illő tanítási, nevelési, fegyelmezési módszert senki nem fogja, nem is tudná megtanítani neked.
2010. aug. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenesetre add önmagad, ne akarj más lenni, mint aki vagy, ekkor vagy hiteles személy. Ezt a Vekerdy Tamástól hallott szakszóval úgy hívják: kongruencia. A kicsik még nagyon érzelmi alapon tekintenek a tanítóra, tehát az érzelmi igényeiket kell kielégíteni: sokat dicsérni, fontos a testi érintés (kezedet a vállára - ezzel fegyelmezni is lehet és pusztán tekintettel, szó nélkül, ezzel nem akasztod meg az óra menetét), simogatás. Hallgasd meg őket tanítás előtt, szünetben, ahogy mesélik neked az apró-cseprő dolgaikat, élményeiket, de odafigyelve, érdeklődve. Engedd, hogy ők is hozzádérjenek, ez a szeretük jele. Jó esetben ott zsonganak a tanító néni körül (főleg a lányok) szünetben, versengve a figyelméért. Mosolyogj illetve használj gazdag mimikát, hanghordozást. Olvass fel nekik meséket, ebből ma hiány van, csak a tévét, DVD-ket nézik. Keresd meg mindegyik gyerekben, mi az ő tehetsége, erőssége, arra lehet építeni. Lehet mondjuk, hogy butuska, de nagyon segítőkész, akár másnak cipőt bekötni, virágot locsolni. Ne hangold őket egymás ellen, ne leyen versengés, "bezzeg" (- "Nézd meg a Józsikát, ő sokkal ügyesebb!".) Tudj róla, hogy különböző az érési szintjük, saját magukhoz mérd a fejlődésüket. Vidd őket sokat levegőre, mozogni, az nagyon fontos élettanilag. Az óra legyen változatos, egy dolgot ne csináljatok 10 percnél tovább, mert elfáradnak. Érzékeld a fáradtságot, olyankor változtatni kell. A tanórán is föl lehet állni, mozogni. Jó, ha tudsz szépen razolni, énekelni - ezzel el lehet bűvölni a gyerekeket - egyszerűen csak élvezzék, kis pihenőnek. És legyél "szép": ápolt, rendezett, csinos ruhákban, szép frizurával. A gyerekek szeretik a hosszú hajat.
2010. aug. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem még az is nagyon fontos,hogy valamilyen szinten a bizalmukba férkőzz.Persze legyen meg az a bizonyos határ a tanító-gyerek között,de ezt nem kell úgy venni már mint 10-20 éve.Nagyon sok gyerekre már a szülők sem figyelnek otthon oda,nem ülnek le vele beszélgetni,nem szerveznek közös programokat és sorolhatnám.Ha tudsz olyan gyerekről aki otthon nem a megfelelő családi háttérrel rendelkezik,kicsit többet figyelj oda rá,beszélgess vele(persze úgy,hogy a többi gyerek ezt ne érezze meg)Ha valakinek nem megy úgy a tanulás,próbálj meg segíteni neki,beszélgess vele,hogy miért nem megy az neki,miben tudnál te többet tenni,és miben ő.Ne gyerekként bánj velük,hanem egyenrangú partnerként.Szervezz sok osztályprogramot(lehet osztálybuli,karácsonyra készülődés,biciklizések,kirándulások,közös séták)

Ha pl. konfliktus van az osztályban,üljön le az egész osztály,mondja el mindenki kinek mi a problémája,jussatok közös nevezőre.

Még sorolhatnám estig,de szerintem mostmár érted mire gondolok:)

Sok sikert és türelmet :)

2010. aug. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!