Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magántanulói státuszról-valaki...

Magántanulói státuszról-valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok(10. évfolyamos), múlt nyáron költöztem ki Angliába a családommal, ott élek és tanulok, de mikor szóltam a gimnáziumban amit elkezdtem, azt mondták hogy itt is folytatnom kell a tanulmányaimat magántanulóként. Akkor nem adtak más választási lehetőséget, muszáj volt beleegyeznem, de kint is tanulok, én eleve amiatt szerettem volna kimenni, viszont itt is vizsgákat kell tennem most hétfőn és kedden(2 napra 18 vizsga..). Próbáltam utána nézni rengeteg helyen az erre vonatkozó jogszabályoknak, de sok mindent nem találtam, ezért ha van valaki aki többet tud az ilyen dolgokról kérem szépen segítsen. Az lenne a kérdésem hogyha év végén a magyarországi gimnáziumomban beadtuk a kérvényt a "magántanulói státusz megszüntetéséről és a tanulói jogviszony szüneteltetéséről", valamint az Angliában látogatott iskolámból küldtek egy levelet az iskolának és a helyi önkormányzatnak arról, hogy ott tanulok, akkor továbbra is kötelezhetnek-e arra hogy visszajöjjek vizsgázni, hogyha a mostani osztályozó vizsgákon megbukok. Előre is köszönöm.
2010. aug. 29. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én érzésem szerint ha kinti iskolába átvettek, akkor te teljesíted a tankötelezettségedet, de inkább kérdezd meg az oktatási hivatalt erről.

[link]

2010. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Itt vannak az ügyfélszolgálatok:

[link]

2010. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na, megtaláltam neked a Közoktatási törvényben, mert addig nem nyugodtam:

"Magyar állampolgárok külföldi tanulmányai


109. § (1) Magyar állampolgár engedély nélkül folytathat tanulmányokat külföldön.


(2) Magyar állampolgár tankötelezettségét külföldi nevelési-oktatási intézményben is teljesítheti.


(3) A lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező, tanköteles tanuló esetén a tanulmányok külföldön történő folytatását - a tanköteles gyermek nyilvántartása céljából - be kell jelenteni a lakóhely, ennek hiányában tartózkodási hely szerint illetékes községi, városi, fővárosi kerületi, megyei jogú városi önkormányzat jegyzőjének, illetőleg, ha a tanuló már hazai iskolába beiratkozott, az iskola igazgatójának.


(4) Az állandó lakóhellyel rendelkező tanulónak a külföldi tanulmányok alatt szünetel a magyarországi tanulói jogviszonya."

Tehát a 109-es paragrafus értelmében az iskolád jogtalanul jár el, vagy nem ismeri a törvényt.

2010. aug. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem is, ha ott tanulsz, akkor itt már nem kell. végülis uniós ország. de ha mégis okoskodnak, szard le, egyszerűen nem mész el vizsgázni. semmi se történik...
2010. aug. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat :) az a baj, hogy a közoktatási törvényeket meg ezeket elejétől végéig átrágtam ezerszer én is, és minden teljesen tiszta lenne, hogyha nem lenne belekeverve ez a magántanulós dolog és azt nem tudom hogy most ebben az esetben tehetnek-e valamit, hogyha megbukok... ami valószínű mert nem volt időm tanulni 11 tantárgya, ami időm volt csak arra volt elég hogy összezavarjon. Bár most lett végre leváltva az igazgató és abban reménykedek hogyha van valami akkor az újjal majd lehet beszélni és nem az lesz mint amikor év végén bementem beszélni az előzővel és már a küszöbön leüvöltötte a fejemet hogy hogy képzelem én hogy nem fejezem be a drágalátos gimnáziumát...
2010. aug. 30. 14:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy megbuksz-e a vizsgán meg az, hogy köteles vagy (nem vagy!) ebben az iskolában maradni, az két különböző dolog. Amelyik évből megbuksz, abból nem lesz bizonyítványod, de ezt később bármikor pótolhatod, esti tagozaton is. Az angol bizonyítvány szerintem nem felel meg a magyar évfolyamnak, mert más a tananyag. Attól még nyugodtan kimehetsz Angliába. A tankötelezettséged egyébként annak a tanévnek a végéig tart, amelyikben a 18-at betöltöd. De ezt, mint olvastad, kint is teljesítheted, csak értesíteni kell a jegyzőt.
2010. aug. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most találtam ezt:

[link]

2010. aug. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!