Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes érettségiig tartogatni...

Érdemes érettségiig tartogatni a füzeteket/jegyzeteket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén leszek 11. osztályos és már egy ideje foglalkoztat a kérdés, hogy ha az érettségi tételekben (elvileg) megvan minden elméleti anyag szépen rendezetten, akkor minek kéne tartogatni az év közben, tanár által lediktált vázlatokat meg fogalmakat?


Főképpen a humán tantárgyakra gondoltam, pl. töri, irodalom. Szinte mindegyik tanár állítja, hogy majd elő kell venni a régi füzeteinket és bizony abból tanuljunk; na de nálam már rég elakad ott a folyamat, hogy bűn rondán írok, és fogalmam sincs mi van beleírva a több évvel ezelőtti cuccaimba xDD


Itt akik már esetleg leérettségiztetek, ti hogyan készültetek fel a 4 éves tananyagból visszamenőleg? Előről mindent úgy ahogy van, vagy csak tételeket tanultatok meg és feladatokat oldottatok?



2021. aug. 12. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ez tanárfüggő. Nekünk volt olyan tanárunk, aki már 9. osztályban mondta, hogy ne hajítsuk el a füzeteket, mert neki már nem lesz kedve 12-ben összeszedni/lediktálni a tételeket, és 12-ben vittük a régebbi füzeteket, és abból szedtük össze, és tanultuk meg a tételeket.

Aztán volt a töri tanárunk, aki elküldte nekünk mind a 20 tételt pdf-ben, szépen kidolgozva.

2021. aug. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én az emeltes (matek) füzeteimet mindet megtartottam. Még egyetemen is nagy segítség néha.

Magyarból jó vázlataim voltak, szinte a tétel egy az egyben, úgyhogy azok hasznosak voltak. A törit is megtartottam, és átlapoztam, mert ezzel felidéződött az az óra, de másra használhatatlan volt a töri jegyzetem.

2020-ban érettségiztem, így magyarra végül egyáltalán nem készültem (95+%), a törinek meg elég volt megtanulni a felét és a tippmixelős részt hagytam, arra úgyse éri meg tanulni (85+%). Lényegében a megadott esszék felét kidolgoztam, így ennyi volt a készülés.

Az idegen nyelvek füzeteit nyelvvizsgákig használtam, azokból készültem, rengeteg hasznos dolog volt bennük.

Másik faktos tárgyam füzetei kb használhatatlanok voltak, így az egész könyvet kijegyzeteltem előről. (Igen, ez hasznos volt, 3 hónap alatt a bukás szintről 85+%-os érettségire hoztam fel)


Viszont azért szóbelihez használtam volna a magyar füzetet, ha lett volna.


Szóval szerintem tartsd meg, talán nem foglal olyan sok helyet. Majd utána rituálisan elégeted, ha nem veszi meg senki.

2021. aug. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi tételsort kiadják, de biztosn lesz, amit önállóan nektek kell majd kidolgozni. Ehhez jól jönnek a régi könyvek, füzetek, szóval addig ne dobd ki őket.
2021. aug. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 3-as írja, a tanár nem kötelezhető arra, hogy lediktálja neked az érettségi tételek kidolgozását, hiszen ezt csinálta 4 évig. A tételsort megkapod, aztán lesz olyan tantárgy, ahol magadnak kell megoldani a tanulást. Persze internetről, osztálytárstól, stb. meg lehet szerezni a kidolgozott tételeket, de mindig kérdéses, hogy ezek a kidolgozások mennyire jók. Plusz ha nem értesz valamit a kidolgozott tételben, akkor előveszed a régi cuccaidat, aztán átolvasod a témát.
2021. aug. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Neked kell majd kidolgozni a tételeket, a 4 év anyaga alapján (már csak azért is, mert ha egyszer kidolgozod, azzal már tök sokat tudsz tanulni, ha oda is figyelsz, hogy mit csinálsz.
2021. aug. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!