Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elkezdjem így a mentőtisztit?

Elkezdjem így a mentőtisztit?

Figyelt kérdés

Beadtam a jelentkezésem és fel is vettek de igazából a tegnapi nap folyamán nagyon elbizonytalanodtam.


Tegnapi nap folyamán a szomszédot elvitte a mentő. Ott kezdődött, hogy szokatlan módon nem jött ki a házból. Én meg gondoltam inkább ránézek. Bementem és mondta, hogy nem jól érzi magát. Mivel szívbeteg így nem vártam semmit, azonnal tárcsáztam a mentőket. Ők kijöttek de amikor megláttam, hogy miket csinálnak a szemem előtt én teljesen beleremegtem.

Nem gondoltam volna, hogy ennyire súlyos de a tiszt azt mondta, hogy ha egy fél órával később nyitok be rá az életét nagy eséllyel esélytelen lett volna megmenteni. Azonnal injekciózták minden felől, infúzió, EKG, gépekre kapcsolták. Közben kiderült a hordágy be sem fért, ekkor az ápoló felvetette, hogy hívjunk tűzoltót de a tiszt azt mondta nincs erre idő, kapjuk fel és vigyük ki ölbe de gyorsan.


Én szó szerint kisebb sokkot kaptam. Annyi lélekjelenlétem volt éppen, hogy amikor megkértek az infúziót felemeltem.

Most is csak nézek magam elé és rossz érzések kavarognak bennem.


Szerintetek így van értelme ennek? Vagy ezt meg lehet szokni? Az a baj semmi egészségügyi tapasztalatom nincs, humán gimiből iratkoztam be. Kilencedik óta az az álmom, hogy életet mentsek és most, hogy élesben láttam mégis elbizonytalanított. Igazából ez ilyen semmiből felkapott álom, egyszerűen csak rájöttem, hogy amikor bárkinek segítséget nyújtottam és a szemébe néztem megláttam benne valamit amitől azt éreztem nekem ebben kell hivatásomat lelnem.



2021. aug. 13. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Pedig ők látnak ennél sokkal durvább dolgokat is, pl. autóbalesetek.
2021. aug. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Meg lehet szokni. A gondod nem ez lesz, hanem az, hogy nem fogsz tudni megélni, vagy 2 gyereket vállalni, mert 1-et se tudsz eltartani. A stressz szokható (mondjuk 10 év után már ki fogsz égni, de ugye a hősiesség mindenekfelett...)


Én is ebben véltem a hivatásom, leszoktam róla. Elég hamar felébred az ember.

2021. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon szép (de sokszor horror pillanatokkal teli) szakma, csak egyáltalán nincs megfizetve.

Sokan mondják, hogy lehet mellette másodállásban is dolgozni, ha éppen nem vagy szolgálatban, csak ugye ezzel az a probléma, hogy ha valami mellé másodállás kell, hogy tisztességesen megélj, akkor valójában nincs megfizetve a szakmád.

Inkább azt mondom, hogy menj orvosnak, mert azzal is lehet mentőzni (pl toxikológia), de több pénzt kapsz + ha úgy jönne ki a lépés, hogy pár év alatt eleged lenne a mentőzésből, akkor mehetsz másfele is.

2021. aug. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Bele lehet szokni. Ezért tamulják 4 éven át. Ha nem először csinálod, hanem már sokadszor, akkor nem fogsz lefagyni.
2021. aug. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem ismerek egyetlen mentőtisztet sem, aki 4 év alatt végzett. Oka van. Valahogy nem kerül szóba, de kva nehéz a suli, és 5%, aki időben elvégzi. Nagyon szívás az oktatás, nagyon szívás minden vizsga, nagyon szívás elhelyezkedni és utána ebből megélni a legnagyobb szívás. Dolgoztam olyan állomáson, ahol a havat is mi dobáltuk el és takarítottunk, mert még ez sem volt adott. Nem csak a fizetés, a munkakörülmények és a hangulat is szr. A """bajtársak""" önzők, kiégettek, 90%-uk dohányzik, másodállás miatt max. csinálják a gyereket, de felnőni nem látják, az emberekkel is egyre kevésbé kedvesek, mert már tele a tökük az egésszel. Amúgy a másodállás 2. gyereknél már alap, mert kizárt, hogy fel tudod nevelni. Az meg nagyon király érzés, amikor 12-14 óra meló után mész a következőbe. Értelmes, előre tájékozott ember ezt a pályát nem választja. Aki sorozatokból ihletődött, egy szakembert sem ismer és nem gondolkodik előre, az meg ott köt ki, mint én fiatalon, hogy én leszek a legkirályabb hős a világon. Nagyon szr az is, hogy egy ilyen 10 év szívás után nulláról újat kell tanulnod, ha ki akarsz szállni, nem javaslom senkinek, csak akinek nincs más választása az életében.
2021. aug. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Ez a hozzászólás egyesek számára felkavaró lehet, ezért csak saját felelősségre olvasd el.


Oxiológusnak készülök, egészen véletlenül vettem észre a kérdésed, és leírnék néhány tanácsot.


Ha nem bírod a következőket, akkor ne kezdd el:

szagok, pisi, hányás, összeszart alsó - heti többször át kell élned testközelből, és neked kell átkarolnod, felsegítened ezeket a betegeket. Nagyon sok részeg hajléktalan alkesszel fogsz találkozni, akik káromkodnak, néha megütnek. Vannak droggal túladagolt fiatalok, az sem egy szép látvány, de sokszor már a mentőben kritikus állapotban vannak, minimális túlélési eséllyel. Súlyos baleseteknél néha vissza kell tartani a vérzést, ezt hívják tamponálásnak. Előfordulhat, hogy a direkt nyomást a kezeddel kell elvégezni. Heti több halottal fogsz találkozni, hiszen gyakran csak órákkal később hívnak segítséget, de addigra már holtan, és néha elég csúnyán fekszik a tetem. Az öngyilkosok esetek is elég hidegrázósak tudnak lenni, főleg ha az egész kád megtelt vérrel, és a hullának nyitva van a szeme.

A halálfélelmet átélő idősekhez, akik remegnek, mert tudják, hogy meg fognak halni, pedig mentálisan sok erő kell.


Ez a munka nem való érzékeny embereknek. Mert nem egy hétről lesz szó, hanem évtizedekig naponta ezt fogod csinálni.

2021. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam valahol a 6. év táján alakult ki egyfajta paranoia, hogy "a mai napot is megúsztam és mindenki más, akit szeretek", de mintha minden nap attól féltem volna, hogy mikor megyek ki baráthoz, ismerőshöz, és asszisztálhatom végig a halálukat. A halál, tetemek, darabok, váladékok sosem zavartak, de a tudat, hogy számomra fontos emberhez kell majd mennem, na az nagyon. Kisvárosban kezdtem vonulni, nyilván ez okozta, de most, hogy már mást dolgozok és évek óta vissza se néztem kocsira, így is megmaradt a félelemérzés, hogy a szeretteimnek bajuk lesz. Kegyetlenül beégett.
2021. aug. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6 Sajnos én tudok érzékeny lenni.


Főleg ha kisgyermekről, csecsemőről van szó.


Mindegy inkább lehet tanulok helyette egy szakmát és ha lesz a kezembe egy szakma akkor utána ki fogom próbálni szerintem. De inkább most nem adom erre a fejem.

2021. aug. 14. 12:41
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!
2021. aug. 14. 12:41
 10/14 anonim ***** válasza:
30%
Kb. 5%-ban kell kimenni gyerekekhez, ezért nem olyan gyakori. Viszont a halál a mindennapjaid részévé válik majd.
2021. aug. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!