Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elkezdjem így a mentőtisztit?

Elkezdjem így a mentőtisztit?

Figyelt kérdés

Beadtam a jelentkezésem és fel is vettek de igazából a tegnapi nap folyamán nagyon elbizonytalanodtam.


Tegnapi nap folyamán a szomszédot elvitte a mentő. Ott kezdődött, hogy szokatlan módon nem jött ki a házból. Én meg gondoltam inkább ránézek. Bementem és mondta, hogy nem jól érzi magát. Mivel szívbeteg így nem vártam semmit, azonnal tárcsáztam a mentőket. Ők kijöttek de amikor megláttam, hogy miket csinálnak a szemem előtt én teljesen beleremegtem.

Nem gondoltam volna, hogy ennyire súlyos de a tiszt azt mondta, hogy ha egy fél órával később nyitok be rá az életét nagy eséllyel esélytelen lett volna megmenteni. Azonnal injekciózták minden felől, infúzió, EKG, gépekre kapcsolták. Közben kiderült a hordágy be sem fért, ekkor az ápoló felvetette, hogy hívjunk tűzoltót de a tiszt azt mondta nincs erre idő, kapjuk fel és vigyük ki ölbe de gyorsan.


Én szó szerint kisebb sokkot kaptam. Annyi lélekjelenlétem volt éppen, hogy amikor megkértek az infúziót felemeltem.

Most is csak nézek magam elé és rossz érzések kavarognak bennem.


Szerintetek így van értelme ennek? Vagy ezt meg lehet szokni? Az a baj semmi egészségügyi tapasztalatom nincs, humán gimiből iratkoztam be. Kilencedik óta az az álmom, hogy életet mentsek és most, hogy élesben láttam mégis elbizonytalanított. Igazából ez ilyen semmiből felkapott álom, egyszerűen csak rájöttem, hogy amikor bárkinek segítséget nyújtottam és a szemébe néztem megláttam benne valamit amitől azt éreztem nekem ebben kell hivatásomat lelnem.



2021. aug. 13. 21:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán kell gyerekhez menni, ez igaz, de általában annak oka is van.

Egy lila lett a feje"-hez nem kérnek mentőt, azt általában beviszik orvoshoz ügyeletre max.

Mentővel akkor mentem gyerekhez, ha autó ütötte el, görcsölt lázbetegen, vagy hasonlók. Az meg kemény. De nem csak a gyerek állapota miatt, hanem a teljesen kiborult szülők, rokonok miatt is. Az az igazi dráma, az biztos.

2021. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%
A hivatalos statisztikák szerint általában tényleg csak 5%-ában érintettek a gyerekek, de akkor az nagyon kemény tud lenni.
2021. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

.iert ne probalnad ki?

ha felvettek jarj egy felevet es ha nagyon nem tetszik akkor is mehetsz meg mashova.


en a masik a paciens oldal vagyok boven tul sok intenzives, mentos tapasztalattal.

szep szakma, nehez.

azon nem gondolkodtal, hogy nem azert remegtel, mert jaj ok hogy porogtek, hanem mert ha kesobb mesz a szomszedhoz be akkor még ok se tudjam megmenteni? mert a ketto nagyon nem ugyanaz. en sokszor feltem mar a muto elott a gyerekem eleteert aggodva, de ami rosszabb, hogy a tudat, ha nem vittem volna be időben. az nem zavar, ha csipognak a monitorok, szurkalnak, vert vesznek, de az igen, hogy mi lett volna ha senki nem veszi eszre a bajt.

ha megis az zavart, hogy szurnak, ekgra tesznek egy szomszesot, akkor hat ize nem tudom...

2021. aug. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
67%
Én jelenleg másodéves mentőtiszt hallgató vagyok a Pécsi Tudományegyetemen. Szerintem ez a szak tényleg csak annak való aki a hivatásának gondolja ezt a pályát. A képzés iszonyat nehéz, évente egy-kettő mentőtiszt államvizsgázik le,így ha nem gondolod komolyan a dolgot akkor előbb utóbb a vizsgákat sem tudod majd abszolválni. Nagyon sok lemondással jár, viszont ha tényleg érdekel akkor érdemes beiratkoznod és kipróbálnod a képzést. Az első két félév még eléggé az alapozótárgyakról szól, de szerintem már az első félévben körvonalazódni tud hogy szeretnéd ezt tanulni vagy sem.
2021. aug. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!