Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell elvégezzem ahhoz...

Mit kell elvégezzem ahhoz hogy állatorvos legyek ?

Figyelt kérdés

Mit kell ahhoz tennem hogy lehessen egy saját rendelőm, és jogom is gyógyítani? Nem tudom jól megfogalmazni, de remélem érthető.

Nem egyetem előtt áll még, jóval odébb van még az nekem, csak kíváncsi vagyok.


2021. aug. 15. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Ahhoz, hogy állatorvos legyél, állatorvosi diploma kell, ezt egyetemen tudod megszerezni, jelenleg itthon csak az Állatorvostudományi egyetemen van ilyen szak, 11 félév.


[link]


Az egyetemre magas a pont, nagyon jól kell megírnod az emelt érettségiket, hogy államilag támogatott képzésre kerülj be.


A rendelő nyitás egy másik téma, ahhoz rengeteg pénz kell, és mellette menedzselni kell mindent, és nem feltétlenül kell állatorvosnak lenned, mivel az egy üzleti vállalkozás, az már más kérdés, hogy kellenek hozzá állatorvosok is...

2021. aug. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Az 1-es válaszoló jól írta.


[link]


A menedzselés és a gyógyítás 2 külön dolog. Döntsd el mivel akarsz foglalkozni. Ha gyógyítani akarsz, ha állatokat akarsz gyógyítani, ha azt szeretnéd hogy a neved előtt Dr. titulus legyen és egy piacképes foglalkozást akarsz választani akkor legyél állatorvos. De akár csak a humán egészségügyben, itt sem fenékig tejfel az élet, hiszen nap mint nap találkozol a halállal.


Ráadásul egy tanulmány szerint a foglalkozásokat tekintve az állatorvosok között történik a legtöbb öngyilkosság. Szóval lelkileg is megterhelő hivatás, viszont mint minden segítő szakma, ennek is meg van a szépsége.

2021. aug. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Először az általános iskolát.
2021. aug. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom,hogy most még általános iskolás,vagy már gimnazista vagy,de mindenesetre javaslom neked (márha még ált.sulis vagy),hogy ha eljön a középiskolai továbbtanulásos téma,akkkr leheteőleg gimnáziumba menjél,biológia-kémia tagozatra.


Ha ez meg,akkor kémiaból is és bioszból is emelt szinten le kell érettségizned.

Na meg persze ezeket a lehető legjobbra kell megirnod,szóval ne a 2-es legysn a cél:D

2021. aug. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
De egyébként tényleg,még általános iskolás vagy még?
2021. aug. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5%

Azt kell mondanom, hogy nem nagyon éri meg állatorvosnak lenni. Olyannyira nem, hogy nem piacképes szakma, még kicsit sem.

Kezdve azzal, hogy már középiskolában rengeteg tanulás és lemondás az életed, utána jelentkezel egyetemre, ahol még jobban kell hajtani. Aztán nagy kínok közepette megszerzel egy diplomát, amivel vagy elszegődsz egy meglévő praxisba kb. éhbérért, vagy van egy rakás pénzed (vagy hitelt veszel fel), és nyitsz egy rendelőt. Azt be kell rendezni, embereket kell felvenned, hogyha nem akarsz egyedül csinálni mindent, és utána lehet klientúrát építeni, ami vagy sikerül, vagy nem. Esetleg, ha nagy szerencséd van, egy nyugdíjasközeli kollégától át tudsz venni egy kiéptített praxist. Tehát rengeteg energiát belefektetsz, és még akkor sem biztos, hogy sikeres leszel, de inkább nem.

Szép és jó gondolat az állatokon való segítés, de vannak más lehetőségek is. Például egy menhelyre is elmehetsz dolgozni, ahol sokkal többet tudsz tenni az állatokért, mint állatorvosként, és sokkal kevesebb felelősséged van.

2021. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6


Ilyen alapon ne csinálj semmit, mert semminek nincs értelme. Tanulsz egy középiskolában, aztán elmész érettségi után éhbérért dolgozni egy boltba. Na, kb ugyanez. Bármire írhatod ezt. Az utolsó mondatod meg tényleg ütős, kevés felelősség. Gondolom te így evickélsz az életben is, egy fostos ember vagy, akinek az a fontos hogy ne legyen rajta semmi felelősség.


Csodálatos személyiség lehetsz.

2021. aug. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az #1-es és 2#-es válasz nem teljesen pontos. Odáig igaz, hogy 11 félév az egyetem, de állatorvosi rendelője csak állatorvosnak lehet. Egyetem után el kell végezni egy szakirányú továbbképzést, és diploma után várni kell 5 évet. Ennek a két feltételnek a teljesülése esetén lehet elméletileg rendelője valakinek. Gyakorlatilag még sok pénzt kell beleáldozni.
2021. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!