Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell jól tanulható/olvash...

Hogy kell jól tanulható/olvasható jegyzetet írni?

Figyelt kérdés
2021. aug. 17. 19:32
 1/2 anonim válasza:

Amikor iskolába jártam én úgy írtam mindig hogy a lényeget aláhúztam, a fontos szavakat kék helyett pirossal írtam. A címsorokat kijjebb kezdtem mint a rizsázós részt illetve minden órán próbáltam egy sor kihagyással ott folytatni ahol abbahagytuk ha a téma ugyanaz volt. Ha témaváltás volt mindig új lapon kezdtem

Nekem így átláthatóbb volt.

+ szépírásra érdemes figyelni. Ha nem megy akkor írj rotringgal és otthon írd át lassan szépre. Én a margóra mindig fel írtam a dátumot ha vissza kellett keresni valamit illetve ha valami olyat mondott a tanár amit én fontosnak éreztem de nem kellett volna leírni azt is a Margóra vagy lábjegyzetként leírtam.

Remélem tudtam valamit segíteni és sok sikert kívánok 😉

2021. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igyekezz címszavakban megragadni a lényeget, nem egész mondatokat fogalmazni. Minél tömörebb, szerintem annál jobb. Átlátható és szellős legyen, jól jelezve a témák alá- fölé rendeltségét, I. II. III. 123 abc sorszámozással akár. Én személy szerint igyekszm úgy sűíteni a dolgokat, hogy ne szakítsa meg a gondolatmenetet egy új lap, tehát vagy egy oldalra férek ki, vagy a témaköröket külön oldalakon fejtem ki. Itt az oldalszámozás is segít, ha vizsgán visszagondolok, és elképzelem, hogy nagyjából mi hol volt a lapon. Ezeket társíthatod behúzásokkal, azaz beljebb írod azokat a dolgokat, amik egyes témakörökön belül (az alatt) találhatóak. Ha vizuális típus vagy, mnt én, akkor sokat segítenek a listaszerű felsorolások, egyes témakörnél összegzés, hogy hány dologról kell beszélni. pl egy tételnél kell ebszélned 4 témakörről, azokon belül kifejteni 3-5-2-2 alcímet, vagy mondjuk ahol felsorolás van, ott kapcsos zárójelle odaírod, hogy 12 db szó van ott. A kapcsos zárójelezés nagyban segített nálam az összegzésben, vagyis, hogy egy altéma nagyjából miről szól 2-3 szóban összegezve. Ez leírásnál segít utána, hogy mennyit tudsz visszamondani. Nekem ezek segítettek. Használhatsz persze színeket, aláhúzásokat, ezt is értelem, tartalom szerint differenciálva (hullámos vonal, kétszer aláhúzott, egyszer aláhúzott, pontozott stb.). Itt tehát inkább a témakör felépítése, szerkeze a fontos. Egyre gyakrabban ézem úgy, hogy azt sokkal nehezebb megtanulni, hogy miről kell beszélnem, mint magát a tananyagot. A jó jegyzet egy csontváz, ha nem is tanultál, de tudod, hogy mit kell kifejtened egy-egy dolgon belül, akkor saját szavaiddal már egy hármast összekaparhatsz.

Kézzel írt jegyzeteket jobban preferálom. Bár a kézírásom ocsmány, de mégis memorizálom az anyagot is, miközbe írom.

2021. szept. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!