Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges Magyarországon...

Lehetséges Magyarországon lemondani a PhD fokozatról?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogyha valaki számára hátránnyá válik a phd (doktori) fokozat megléte, pl. mert a túlzottan magas végzettsége miatt nem veszik fel bizonyos pozíciókba, akkor teheti-e az illető, hogy egyszerűen lemond erről a korábban megszerzett fokozatáról. A kérdés pusztán elméleti, korábban hallottam olyat, hogy állástalanná vált xy a doktori (phd) fokozata miatt még egy árufeltöltői állást sem tudott megszerezni, mert túlképzett.

2021. aug. 20. 01:02
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem hiszem. Az érettségit vagy diplomát se lehet visszaadni.
2021. aug. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem írod bele az önéletrajzba és puszi. Úgyis csak az ado3pozi szerint releváns dolgokat szokás beleírbi, ha több dolog is van. Más kérdés, hogy azt a 3 éves "űrt", ami a doktori elvégzésével telt valószínűleg kevésbé intenzív munkával a munkahelyeden, mivel magyarázod. De az már akkor is mindegy lenne, ha visszaadnád.
2021. aug. 20. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy valódi szakirányú szakmákban ez pár retek kis céget kivéve nem létező probléma, csak jól kell érvelni. Pl junior poziba menni 3-4 diplomával alapvetően nem hátrány, legfeljebb mediorba raknak, ha úgy ítélik. De nem fognak visszadobni, hogy túlképzett vagy. Ha képzettséget nem igénylő munkakörbe mész, azt is ki lehet magyarázni, csak kevés eset indokolja. Pl egy ismerősöm 4 diplomával ment el recepciósnak, mert besokallt és kiégett az eredeti pozijában és akart 1-2 évet szellemileg könnyű munkával tölteni.
2021. aug. 20. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sajtadó ***** válasza:
92%

A CV-dből, LinkedIn-edről minden további nélkül törölheted, azaz teljese elrejtheted, ahogyan a nem kívánatos diplomáidat is. Ilyenkor az szokott lenni a gond, hogy vele együtt törölnöd kell azokat az éveket is, amiket tanulással töltöttél. (Például ha 30 éves korodig csak tanultál meg doktorálgattál, akkor ki kell találnod valamit, hogy mit mondasz a felvételi interjún, eddig mit csináltál?!)


Ha a személyidben is doktor vagy, akkor kérheted a névváltoztatást az anyakönyvi hivatalban.


A kérdésnek egyébként van alapja, sok munkaadó nem szereti a különségeket, például ha szociológiából van PhD-d, akkor ezt szívesen látják piackutatáson, de nem feltétlenül előny, ha egy sales-es állásra jelentkezel. De ahogyan a 3-as mondja, jól kell érvelni az interjún.


Egyébként a CV-ből, LinkedIn-ről tényleg nyugodt szívvel törölhetsz amit csak akarsz, nem "kell" bevallani semmit.

2021. aug. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sajtadó ***** válasza:
92%

* teljesen elrejtheted

* különcségeket

2021. aug. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%

Komolyan volt egy ilyen irányzat, amit én hallottam, oda Németországból hozták az ötletet, ezelőtt 15 évvel voltam ilyen tájékoztatókon, nem kicsi, bár retek cégnél, de aztán nálunk sem alkalmazták a gyakorlatban. Még ráadásul összehozták ezt azzal, hogy a diplomásnak több pénzt kell adni, és eljutottak hamar odáig, hogy a középfokos szakember szorgalmas, a diplomás meg egy léhűtő. :D Mindezt egy darab kétórás eszmefuttatásban. :D Hát ilyen színvonalon tud lenni a munkaerőgazdálkodás, külön e célra külföldről importált, egyedi megbízásokkal dolgozó szakértővel. :D


Annyiban az alapelv magában, máshová nem nézve igaz tud lenni, hogy a diplomás, ha elmegy a tescoba árufeltöltőnek, akkor elüti azt az álláslehetőségtől, akinek agyi képességei csak az árufeltöltéssel birkóznának meg.

2021. aug. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Én nem mondanék le róla, ha már hosszú évek alatt megdolgoztam érte. Honnan tudod, hogy később nem-e jönne még jól?


Ahogy írták előttem, a szakmai önéletrajzodba az kerül bele, amit akarsz. Nekem sincs benne, hogy diákmunkában kerítést festettem :D

2021. aug. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem használod, akkor nincs...

Ha lemondasz róla, semmissé teszed a hosszú évekbeli tanulást.

.

Árúfeltöltőnek is felvesznek akárhány doktori diplomával, ha nyilatkozol: megelégszel az ajánlott bérrel, nem pedig a diplomáddal járót kéred/követeled.

2021. aug. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!