Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A lanyommal kint elunk Angliab...

Evvi1111 kérdése:

A lanyommal kint elunk Angliaban, viszont haza szeretnenk menni ahogy megcsinalja az erettsegijet. Az erettsegije angol, francia, tudomanyok, matematika. Ekkor 16 eves lesz. Lehetseges lenne szamara atlepni magyarorszagi kozepiskolaba 3. evfolyamtol?

Figyelt kérdés
2019. máj. 4. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kulonbozeti vizsgat kellene tennie a mo.-i targyakbol. Sztem kicsi az esely. Pl. magyar tortenelmet, mafyar irodalmat nem is tanult. Itt kotelezoen kell erettsegizni magyar, tortenelem, matematika,egy idegen nyelvbol.
2019. máj. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos nem. Én is Angliában jártam/járok iskolába, és eleinte énis csak a GCSE-ig akartam menni. Ami igazából csak kisérettségi.

Egyszer együtt utaztam egy magyartanárral aki nyugdíjba ment és kiköltözött utána Angliába a lányához. Tőle kérdeztem pár dolgot. Ő azt mondta, találkozott már ilyen esettel, és mivel én hiába voltam akkor 16 éves, azt mondta, mivel a 8. osztályomat nem fejeztem be Magyarországon csak a hetet, akkor azt kell elsőnek elvégeznem. És utána is előről kellene kezdenem a középiskolát, tehát 9. osztálytól. Vagy ott van még az esti gimi, ahol 16 a korhatár, és 2 év alatt le lehet tudni az érettségit. Szóval a lányod így nem csúszna évet, 18 évesen érettségizne. Viszont kemény lesz az érettségi, mert sok dolgot be kell magolnia, ami neki elmaradt Anglia miatt. De ha gyorsan tanul, nem lesz gond, esti gimin főleg.


Szerintem ha a lányodnak a 8 magyar általánosa megvan, akkor lépjetek kapcsolatba középsulikkal, kérdezzetek rá. Vagy akár most is, írjatok nekik emailt. Ha más nem, akkor esti gimi 2 éves. Ha általánosa nincs meg, elsőnek azt kell letudnia.


Én nem akartam két szék közé esni, ezért elmentem College-ba tanulni 2 évig. 18 évesen pedig egyetemre jelentkeztem, BSc-re. Feleslegesnek tartottam a magyar érettségit, meg egy kínlódás lett volna. Szóval még ha annyira nem is szeretem az országot, akkor legalább itt diplomázzak le, ennyi haszna legyen legalább.

2019. máj. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. Itt szuletett Angliaban,nem jart magyar iskolaba,de beszeli a magyar nyelvet ir es olvas.
2019. máj. 5. 01:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az úgy macera lesz. Én amondó lennék, ha könnyen megoldható, akkor maradjon 2 évre amíg az A level-t befejezi. Azt Magyarországon is elismerik érettségiként, és akár egyetemre is jelentkezhet vele otthon.


De így, gondolom az általános iskola osztályait igazoló vizsgákat kell tegyen, és csak utána mehet érettségire, középiskolába. Bár ebben nem vagyok biztos, hogy hogy működik ha nincs meg a 8 általános.. Azt majd itt megírja valaki aki jobban érti, hisz én sem Magyarországon tanultam.

De az A level az jó volna.

2019. máj. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tényleg érdekel, akkor írj levelet az Oktatási Hivatalnak (‎info@oh.gov.hu), és tőlük kérdezd meg írásban, mert bonyolult a szabályozás, nem hinném, hogy itt bárki ki tudná hámozni belőle, hogy konkrétan a te lányodra milyen szabályok vonatkoznak (még akkor se, ha hallott már pár ilyen-olyan, többé-kevésbé hasonló esetről).
2019. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4: Bár nem ismerem a pontos szabályozást, de konkrétan tudok olyan esetekről, amikor valaki nem járt egyáltalán Mo-on általános iskolába, nem is vett részt a felvételi eljárásban, mégis bekerült a hazai középfokú oktatásba - pl. az igazgatói keret révén. Kéttannyelvű tagozatokon ez gyakran előfordul...

Valóban az OH-t kellene megkérdezni.

2021. máj. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Én meg olyat is ismerek, akinek távoktatásban, magántanulóként 30+ évesen kellett megcsinálnia a 6-8 általánost, és utána vették át csak az esti gimibe. Vagyis amúgy az általánost is ugyanabban az estiben intézték, szóval legalább nem kell ezerfele jönni-menni.

Amúgy javítom magam, sok helyen nincs is ilyen, hogy 2 év az érettségid. Annak 2 év, akinek van szakmája vagy befejezett 10 osztálya. Ha 16 évesként mész estibe, akkor ugyanúgy 9-ben kezdesz.

2021. máj. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!