Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek barátkozni,...

Hogyan kezdjek barátkozni, mit csináljak az első napon?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tudom, hogy ezer meg ezer kérdés van már ezzel a témával kapcsolatban, de én is segítséget kérek.


Szóval. Én faluból fogok bejárni az iskolába, de ez nem is annyira lényeges. Az osztály, ha minden igaz, 12 fő lesz.

A városban ez az egyetlen gimnázium, a többi szakmunkásképző, stb. Ennek a giminek van egy általános sulija, másik épületben. Onnan sokan fognak átjönni a gimibe, tehát már ismerik is egymást 8 ennyihány éve.


Lesz gólyatábor, megyek is, viszont egy hetet előtte iskolába kell menni, és utána lesz egy 2 napos tábor. Ez nehézbítő körülmény. (de tényleg, melyik suli csinál még ilyet? 😂)


Szóval az első napon megyek vadidegen emberek közé. Itt kezdődik a baj. Hogyan szerezzek barátokat? Vagy egyáltalán padtársat? Ezekkel nem volt gondom eddig, ugyanis 11 éve (óvoda+ált.isk) ugyanazokkal az emberekkel vagyok körülvéve..


Visszatérve, hogy kezdjek el beszélgetni, érted.. Bemegyek az ajtón - mindenki beszélget valakivel - én meg.. Jajj.


Tanácsok?

Beszédtémák?


Lány



2019. jún. 21. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Beállsz 2 beszélgető ember mellé harmadiknak. Ők is kíváncsiak lesznek az ismeretlen lányra. Hozzászólsz, beszélgetsz, csacsogsz, érdeklődéssel hallgatod a másikat, és ha valami eszedbe jut róla, beleszólsz. Elmondod, hogy nálatok ez hogy volt, meg kérdezel is. Dicsérni is lehet: jó a pólója, hol vette?
2019. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha látsz olyan szimpatikus emberkét aki egyedül van/nem beszélget éppen senkivel menj oda hozza, és kezdj el valamiről beszélgetni. Először csak az iskoláról, egyéb alap dolgokról, ismerkedj. Vagy ha nincs egy szimpatikus arc se egyedül akkor menj oda valakikhez, és próbálkozz velük. Elkezdeni nehéz, de onnantól megy minden magától. Én is elég hasonló helyzetbe leszek idén sajnos. Sok sikert
2019. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Vagy ha van osztály Messenger /egyéb ilyen csoport akkor ott haverkodj. Vagy ha tudod kik lesznek osztálytássaid Messengeren kezdj el vele beszélgetni. Írj rá, kérdezd meg 1-2 dologról. Meg a lányok hoz legtöbbször oda is szoktak menni ismerkedni, főleg ilyenkor.
2019. jún. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Várom a további tippeket is! 😊
2019. jún. 21. 22:24
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha lenne osztáycsoport akkor írkálnék ezerrel, sokkan jobban ki tudom magam fejteni írásban, mint beszéd terén. Van egy lány aki bejelölt, feltehetőleg az osztálytársam lesz, csak nem írt, én meg még nem mertem.
2019. jún. 21. 22:31
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát merjél! Kérdezd meg, hogy ő is oda fog-e járni, hova járt eddig, mit hallott az iskoláról, ismer-e valakit, mit csinál nyáron, és már meg is van az ismeretség. Akár találkozhattok is, és elmehettek moziba vagy strandra, akkor már lesz valaki, akit ismersz.
2019. jún. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!