Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri így Pénzügy mesterszakr...

Megéri így Pénzügy mesterszakra menni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Turizmus alapszakos hallgató vagyok, szeretnék továbbmenni mesterre. Voltak pénzügyes tárgyaim, amik nagyon érdekeltek és jó is voltam belőlük. Egyedül az állított meg abban, hogy pénzügy-számvitel alapszakra átjelentkezzek, hogy a számvitel tárgyam épp hogy meglett és nem is szerettem egyáltalán.


Van-e értelme így Pénzügy mesterre menni? Mennyire sok a számvitel, van-e egyáltalán? Mennyire teljesíthető ez a mesterszak általánosságban, ha maga a pénzügy nagyon érdekel?


Illetve ha mégsem ajánlanátok, hogy erre jelentkezzek, mit választanátok inkább helyette: vezetés-szervezés mester vagy vállalkozásfejlesztés mester?



2021. aug. 23. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell pengének lenned számvitelből, az a számvitel mesterszak dolga, de teljesítened kell tudnod a tárgyat. Viszont ha nem azért voltál gyenge számvitelből, mert zavart a sok kifejezés és kategorizálás, hanem mert hadilábon állsz a diszkrét matematikával akkor felejtős.
2021. aug. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézd meg az adott mesterszak tantervét, órarendjét esetleg egy mesteres targynak a sillabuszàt.


Megnézed mennyi a számviteles óra stb. Kérdezz körbe mesteres hallgatóktól.

2021. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!