Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri 23 éves...

Szerintetek megéri 23 éves fejjel elkezdeni egy második, turizmus-vendéglátás szakos diplomát egy pénzügy-számviteli diploma után?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és tavasszal fogok diplomázni pénzügy-számvitel alapszakon. Jelenleg egy budapesti 4 csillagos szállodában dolgozom számviteli gyakornokként, viszont nagyon érdekel a turizmus-vendéglátás szak is és azon gondolkodom, hogy elkezdeném ősszel mint második alapszakos diploma a BGE-n. Alapvetően nagyon érdekel a szállodaipar és szeretnék is a későbbiekben ebben dolgozni. Ugyanakkor szeretnék majd külföldre is menni tanulni és dolgozni, valamint nyelveket tanulni és talán egy turizmus-vendéglátás második diplomával erre több esélyem lenne. Sajnos kimaradt az eddigi egyetemi tanulmányaimból az is, hogy Erasmusszal külföldön tanuljak, talán így erre is lehetőségem adódna. Ti mit gondoltok erről? Megérné elkezdeni akkor már 23 éves fejjel? Vagy inkább valami ehhez kapcsolódó mesterszakot kellene csinálnom külföldön?

2018. dec. 25. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
8%

Nem ertem, azt irod szeretnel szallodaban dolgozni de most is ott dolgozol?


Tok felesleges a diploma. Nem inkabb az van hogy felsz a nagybetus ELETTOL es inkabb tanulnal minthogy felnottkent elj? Illetve lehet a szuleid eltartananak 3-4 evig es ez lenne csabito neked?

2018. dec. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Elkezdheted nyugodtan, főleg hogy az első két évben szinte azonosak a tárgyak, így aztán másfél év alatt kész is lennél vele.

De a mesterszak sem rossz ötlet, szerintem pár kreditpótlóval simán átjárható, csak vegyenek fel.

2018. dec. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Alapszakot semmiképpen, egy jó mesterszakot keress. De ha már van szakmai gyakorlatod, akkor felesleges betolnod még egy szakirányú diplomát is. Bőven jó a psz diploma. Én a helyedben pénzügy vagy marketing mesterre mennék inkább.
2018. dec. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
13%
Mirrt akarsz még egy büfészakot elvégezni? Nem elég egy?
2018. dec. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%
Alapszakot nem igazán. A tanterv jelentős hányada ugyanaz, mint PSZ-en. Ha ez érdekel, jelentkezz turizmus-menedzsment mesterre, a fontosabb alapozó tárgyakat legfeljebb meg fogják csináltatni veled utólag, amivel lehet, hogy mondjuk fél évvel hosszabb lesz a mester, de több értelme van, mint egy, a jelenleginél kevésbé értékes alapdiplomát szerezni.
2018. dec. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!