Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem vagy szerelem?

Orvosi egyetem vagy szerelem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves vagyok és idén felvettek a fogorvosi egyetemre. Viszont megismerkedtem valakivel, és minden motivációmat elvesztettem a tanulás iránt. Azt érzem, hogy nem akarom elkötelezni magam emellett még öt évig, amikor élhetnék helyette, tapszthalhatnék, vagy elkezdhetnék valami mást levelezőn, ami mellett lehet dolgozni is. Körülöttem mindenki azt mondja, hogy megbolondultam és ne a szerelmes válasszam az egyetem helyett, pedig azt érzem, hogy az lenne számomra a helyes döntés. Egész nap sírok és ideges vagyok, mert nem tudok dönteni. Ti mit tanácsoltok?


2021. aug. 24. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem és a szerelem nem zárja ki egymást. Szerinted az egyetemisták nem szerelmesek?

Az egyetemen ismertem meg a feleségemet, aki a csoporttársam volt. Szerelem is volt meg diploma is lett.

2021. aug. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Másik városban élünk (100 km) és esélytelennek tartom, hogy minden hétvégén tudjunk találkozni :(
2021. aug. 24. 09:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A szerelmet csak hormonok okozzák és el fog múlni egy idő után ez az érzés, viszont a diplomád ezzel szemben meg fog maradni. Valószínűleg érettségid van csak, ha eddig az egyetem volt a cél, így annyi munkalehetőséged sincsen addig, amíg nem végeznél el egy levelezőt. Mindenképpen értelmetlen lenne jelen esetben a szerelem miatt mindent feladni.

Emellett ha a szerelmed is ennyire szeret téged, akkor orvosi mellett is tudjátok tartani a kapcsolatot, mert tudja, hogy NEKED ez fontos. Ha nem tisztet téged annyira, hogy orvosi mellett is veled akar lenni, akkor sajnálom, de nem neked való ez az ember.

2021. aug. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem. A jövőd múlik ezen.

3-assal értek egyet.

2021. aug. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki képes egy futó érzelem miatt a jövöjét feladni, az meg is érdemli!


Egyetlen normálisan gondolkodó embernek sem jutna eszébe az egyetemet abbahagyni, minden komoly indok nélkül.

Kapcsolatot fenn lehet tartani úgy is, hogy közben tanulsz, az meg, hogy "majd késöbb" tanulsz valami mást, teljesen kizárt dolod, a végén ott állsz az utcán végzettség nélkül, és 99 %-ban pár nélkül.

2021. aug. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Azért 100 km nem akkora távolság. Van, aki az egyetemtől lakik ilyen messze, és akár hetente hazajár. Félúton is találkozhattok. Ha akarjátok, meg fogjátok tudni oldani. Hatalmas ostobaság lenne emiatt eldobni magadtól a tanulás lehetőségét. De ha úgy érzed, ettől teljesen függetlenül nem akarsz mégsem fogorvos lenni, akkor meg azt vállald fel, és ne a szerelemre fogd.
2021. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Világos, hogy az egyetem az első, a jövődről van szó, a többi megegyezés kérdése.
2021. aug. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A feleségem Szolnokról járt be Budapestre (kb. 100 km) egyetemre és megszerezte a diplomát.
2021. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem. Többségében a szerelem elmúlik, most bármennyire nem hiszed ezt.

Szóval légyszí ne rontsd el az életed! Tanulj! Ha ő is szeret, megoldjátok.

2021. aug. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp az egyetem legyen a prioritásod.
2021. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!