Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elrontott érettségi, hogy s...

Fujiko kérdése:

Elrontott érettségi, hogy s mint lehetne javítani?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyetemre bekerülni, de sajnos a minimum 280 pontot sem érem el. Van érettségim alap tantárgyakból, szakmából (ebből emelt is de az is csak 42%) van technikusim és így sem. Kérdés, hogy ti hol/miképp javítanátok az érettségit? Csak magántanár lehetséges vagy be lehet kerülni így is esti gimibe vagy valami ilyesmi érettségi előkészítőre (ami anyagilag jobban megérné)

Helyileg Nyíregyháza és környéke lenne szó.

Negatív válaszok kíméljenek (kaptam eleget és tudom, hogy én csesztem el, ezért is szeretnék javítani)

20L



2021. aug. 24. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk, hogy milyen irányba szeretnél mennél. Ez azért fontos, mert a különböző egyetemi szakokra más-más tantárgy szükséges.
2021. aug. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazából sok minden érdekelne, a lényeg elsősorban, hogy elérjem a minimum ponthatárt (és attól többet)

Tervben lenne Óbudai Egyetem Alba Regia Földmérő és földrendező mérnök, Baja Víztudományi kar vagy Károly Gáspár Japánológia (tudom ég és Föld a különbség)

2021. aug. 24. 22:36
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Ne a gombhoz akard a kabátot. Bekerülni az egyetemre nem elég, el is kell végezni a szakot, szóval alaposan járj utána mindennek, ami egy kicsit is érdekel, és döntsd el, melyiket is szeretnéd tanulni. Írd meg jól a hozzá szükséges két felvételi tárgyból az érettségit, pontszámításnál duplázhatsz.
2021. aug. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Így lesz az fix (lényegében sorban írtam az egyetemeket, a földmérés érdekelne a legjobban)

De itt az érettségi hogyan való javítása a kérdés. Már 2 éve annak, hogy érettségiztem. Szeretném javítani azokat, csak nem tudom, hogy erre van e lehetőség bármilyen tanfolyam keretében vagy csak is kizárólag a magántanározás?

(gondolok én matek, angol, magyar javításra főleg)

2021. aug. 24. 23:01
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos igen. A magántanár kb. az egyetlen megoldás, hogyha nem magadtól akarsz készülni. Tanfolyamok nem nagyon indulnak ilyen témában, estire pedig felesleges beiratkozni, ott jóformán csak annyit adnak le, hogy a 2-es meglegyen (mert a nagytöbbségnek arra van igénye).
2021. aug. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell minden érettségi tárgyból javítanod. Ezekből a tárgyakból válassz 2-t: informatika v. matematika ÉS biológia v. fizika v. földrajz v. informatika v. kémia v. matematika v. természettudomány v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(12) v. egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy(15) v. egy idegen nyelv(21) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(18) (egy vizsgatárgy csak egyszer választható) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)


Tehát vagy infó vagy matek mindenképpen, és utána jön a többi, azokból is egyet válassz!

Mivel 280 volt a ponthatár, meg átlagosan annyi is szokott lenni, így nem is lesz tökéletes érettségire szükséged.

Nem tudom, milyen tantárgyak érdekelnek igazán ezekből.

A választott 2 érettségi tárgyadból, amit javítanál, az egyik legyen emelt, a másik elég közepen is, és törekedj arra, hogy mindkettő 60% felett legyen, és akkor nem lehet baj.

Egyébként ha nem vagy jó matekból, én ajánlom az informatika közép érettségit. Abból elég könnyű magadtól is felkészülni az elmúlt évek érettségi feladatlapok alapján. Youtube tele van a megoldásaikkal, magyarázatokkal. Persze ha nincs érzéked hozzá egyáltalán, akkor nem kell erőltetni.

A másikból meg talán a földrajz lenne a legkönnyebb emelt szinten, de kinek mi a könnyű meg mi érdekli.

Sok sikert!

2021. aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kinézel egy szakot, megnézed mit fogadnak el: matek/töri/magyar/nyelv/stb


Döntsd el, hogy melyikre tudnál könnyebben felkészülni: pl Töri/Nyelv, célszerű emeltet tenni az egyikből, hogy több pontod legyen. (Emelt 45%nál +50pontot ad/Angol emelt 60% b2 komplex nyelvvizsgának felel meg)


kb ennyi

2021. aug. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Konzultálj valami értelmesebb emberrel, hogy egyáltalán mit érdemes tanulni. A földmérés nagyon rossz szakma, beleölsz egy csomó energiát a nagy semmiért. Éhenhalni jó csak. A japán szép elképzelés, de önmagában éhenhalós, csak úgy érdemes, ha mellette van egy gazdasági végzettséged is. Informálódj egy kicsit, mielőtt – tájékozatlanul – rossz döntéseket hozol.


Újraírod a felvételi tárgyakat és duplázol, ennyi. Vagy elkezdesz FOSZK-ra járni és onnan bekerülsz. De még egyszer, kérj segítséget ahhoz, hogy mit tanulj, mert ez így bukta.

2021. aug. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme egyetemre menned, amíg azt se tudod, mi érdekel.
2021. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

6os Nagyon szépen köszönöm! :)

7es neked is

8as válaszoló földmérést tanulsz/tanultál, hogy tudod hogy rossz szakma? (vízügyi technikus vagyok szóval a szakmám által volt földmérésem is (szintezés, kitűzés stb stb) és ezekből vizsgáztam is) Tudtommal egy nagyon jól kereső szakma, de javíts/javítsatok ki, ha rosszul tudom.

9es Értem a te hozzáállásod, de ha belegondolsz mennyi ember megy egyetemre úgy, hogy az sem fix hogy az lesz amit ott tanul :) (örül az ember, ha kap egy diplomát amivel már jobb bért kaphat)

2021. aug. 29. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!