Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kik jártak annak idején a...

Kik jártak annak idején a dolgozók gimnáziumának ifjúsági tagozatára?

Figyelt kérdés

A 80-as, 90-es évek fordulóján Miskolcon volt ilyen iskola (a Földes Gimnáziumban zajlott az oktatás) de nem értem ki járt oda?


Ugyanis aki jó tanuló volt miért nem gimnáziumba vagy szakközépiskolába járt aki meg rossz tanuló általánosban az szakmunkásképző intézetbe.


Ide pedig hétfőn, szerdán, pénteken jártak délután és négy év alatt érettségit szereztek a dolgozók gimnáziumának ifjúsági tagozatán...de miért jártak ide?


2021. aug. 25. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem Miskolc, másik város, de gyermekkoromból emlékszem ilyenre, anyám járt oda már felnőttként, le is érettségizett ott. (szakmája volt)

Sokszor vitt be órára, egész sokan voltak.

Olyan felnőttek voltak, akik érettségizni akartak. Vagy jobb munka vagy továbbtanulás miatt.


Van ilyen most is.

2021. aug. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1:


Teljesen másról másról van szó. Vicces amikor egy kérdés VILÁGOSAN fel van téve de mindig van egy 6ökör aki nem érti és csak fújja a magáét aminek semmi köze a kérdéshez.


Az ifjúsági tagozatra fiatalkorúak jártak akik elvégezvén az általánost nem gimnáziumba, szakközépbe, szakmunkásba mentek hanem erre az ifjúsági tagozatra. De hát ezt fentebb már világosan vázoltam. Hátha lesz ÉRDEMI válasz is...


Ez a barom teljesen félreértette a kérdést.

2021. aug. 25. 11:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért, mert csak heti 3-szor pár órát kellett menni, nem kellett heti 5*6-7 órát suliban rohadni.
2021. aug. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3:


Így van. Érthetetlen számomra ez mert tudom, hogy volt ilyen (mesélték). Egy bizonyos Márkus Lajos Sajószentpéterről oda járt 89 őszétől (elsőtól) 93 májusáig (akkor érettségizett) és ő mesélte, hogy hetente háromszor volt tanítás délután (hétfő, szerda, péntek) és a helyszín a Földes Ferenc gimnázium volt Miskolcon. De, hogy MIÉRT oda járt és miért nem a hagyományos iskolatípusokba arról nagyokat hallgatott...Szóval számomra rejtély ez az egész mert az biztos, hogy volt ilyen (a pasas szavahihető) de, hogy KIK jártak oda az érthetetlen.


Már az is eszembe jutott, hogy valamilyen fogyatékossággal járó gyerekek de hát ez megint hülyeség mert egyrészt Márkus Lajosnak semmi baja másrészt akiknek van azok holmi kisegítőbe járnak...


Vagy verekedős gyerekek jártak oda?:-))) Azok meg javítóintézetbe kerülnek!


Szval REJTÉLY a kérdésre a válasz...


De hátha valaki valamikor tud érdemben válaszolni.


Előre is köszönöm neki!

2021. aug. 25. 11:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Te tudatlan....ifjusàgi tagozatnak hívjàk, de lènyegtelen ilyen nevet adni neki. Ez úgy működik, hogy van aki előbb szakmàt szerez, ès utàna èrettsègi. Ez lehet 3 plusz 3 èv...4 plusz kèt èv..

Van aki előbb 4 èv èrettsègi utàna 2 èv szakma..stb.

23 èves korodig jàrhatsz nappalira...

Ès ki milyen kombinàcióba vègzi az ő èlete..

Ès hogy a rosszak szakmunkàsba jàrtak, az nem igaz...tudatlan vagy elèggè....

2022. febr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

5:


A kérdés nem arról szólt amiről írtál tehát te vagy a buta miután nem tudod értelmezni a kérdést.


A kérdésre a helyes válasz:


A dolgozók gimnáziumának ifjúsági tagozatára azok jártak akik az adott tanév félévekor egy adott gimnáziumból kibuktak és "valahol" el kellett tölteni a második félévet ahhoz, hogy az új tanévben szakközépbe mehessenek. Ez így volt mert tapasztalatból tudom. 8. után gimnáziumba vettek fel ahonnan félévkor kibuktam de gimnáziumból szakközépbe nem vettek át tanulókat félévkor ezért a második félévet az "ifiben" kihúztam és ősszel kezdtem az elsőt egy szakközépben amit aztán négy év múlva el is végeztem. Gimnáziumból azért volt veszélyes félévkor kibukni mert másik gimibe ugye nem érdemes menni de a szakközép nem vesz át. Ellenben ha szakközépből bukott ki az ember átmehetett szakmunkásképzőbe. Tehát a kérdésben felvezett iskola típus arra volt jó, hogy az ember kihúzzon egy félévet.

2022. máj. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Akik félévkor kibuktak a gimiből.
2022. máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó. Ilyenről èletemben nem hallottam. Engem pont hogy szakiskolàból javasolt fel az osztály főnököm. Villanyszerelőkènt nem lettem volna alkalmas inkább èrettsègizzek jelszóval. Ès ilyen osztályba kezdtem szakiskola 9.-10. utàn ( szakiskola 9.10ik többnyire közismereti tàrgyas mèg). Ès 10.11.12. Gimnàziumi osztállyal fejeztem be a középsulit
2022. máj. 14. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Valamilyen fogyatékkal bírók...
2022. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!