Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Milyen volt a...

Egyetemisták! Milyen volt a legelső napotok az egyetemen?

Figyelt kérdés

Hétfőn kezdődik ugyebár a tanév éshát első egyetemi élményem lesz. Van is bennem egy egészséges izgalom.


Tudnátok mesélni, hogy nektek, hogy telt az első nap?

Nem tévedtetek el sűrűn az elején azzal kapcsolatban, hogy merre kell órára menni? Hogy álltak hozzátok az oktatók? Meg volt tartva minden órátok az első nap ami az órarendben volt? Mennyi volt a maximum létszám egy órán? Egyből barátkoztatok vagy csak bizonyos idő múlva?


De igazából mindent leírhattok ami eszetekbe jut. :)



2021. szept. 4. 17:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert az első napodhoz és az egyetemi évekhez! :)

Én is tavalyi gólya vagyok, és szintúgy hibrid volt nálunk is eleinte. Első nap én értem be először, a többiek pedig folyamatosan szállingóztak be. (Gólyatábor nekünk sem volt, de egy 2 napos tréning igen, és ott ismertük meg egymást. Az egyik tárgyhoz kapcsolódott, de inkább egy mini-gólyatáborral ért fel.)

A tréning idején kicsit önálló suli felfedezésbe kezdtem míg a többieket vártam, így első nap egész képben voltam. Egyik szaktársam viszont eltévedt és én igazítottam el, a Messenger csoporton keresztül, hogy merre is kell menni, de később kiderült, hogy a fél szaknak jól jött :D Szóval, ha el is tévedsz, nincsen azzal semmi gond. Mindenkivel megesik, és biztos vagyok benne, hogy lesz valaki, aki segíteni fog.

A legelső tanítási nap viszont hamar elment. Tanárok elmondták (ledarálták) a követelményeket, hagytak helyet kérdéseknek, majd igazából bele is vágtunk az anyagba. Szünetekben meg kisebb nagyobb csoportokba verődve beszélgettünk, ismerkedtünk. Természetesen akadtak kínos pillanatok, de amúgy jól éreztük magunkat.


Szerencsére (ezt azért lekopogtam) rendes tanárokat/professzorokat fogtunk ki, türelmesek voltak és akadtak nagyon közvetlenek is. Az egyik hölgy nosztalgiázni kezdett, hogy milyen jó is volt, amikor gólya volt :D Az analízises órától eltekintve amúgy jó hangulatban is teltek a napok, órák.

Eltévedések szerencsére nem igazán voltak, mert a jelenlétiben megtartott órák szinte kivétel nélkül egy kupacban voltak, szóval nem is kellett rohangálni.


Az első héttől eltekintve minden órát megtartottak, ha pedig mégis hamarabb kellett abbahagyni, akkor a következő alkalommal, vagy kicsit tovább tartott az óra, vagy extra tempóra kapcsoltunk, hogy behozzuk a lemaradást. Az első héten voltak olyan tanárok, akik "csak" elmondták a követelményeket, a fontos infókat, kicsit beszéltek magukról, vagy a tárgyukról, majd engedték, hogy kérdezzünk, ha volt kérdés válaszoltak, aztán igazából mehettünk is.


Eddig a max létszám 50 körül volt, de ahogy néztem, idén 25 körülinél nem leszünk többen. Ennek minden előnyével és hátrányával. Több tárgynál is még 10 alatti a létszám, szóval érdekes lesz majd :D


A zárkózottabbak közé sorolom magam, de mégis sikerült az első pillanatoktól kezdve barátkoznom. Nagy barátságok még nem alakultak ki, de így is vannak szerencsére többen is, akikkel tudunk beszélni, ha baj van, vagy bármi.

2021. szept. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a hallgatók 90%-a nyitott lesz, hiszen mindenkinek ez az első napja, mindenki keresi a helyét.

Aki volt gólyatáborban, az előnyben van, őket már összekötik közös élmények, de a tapasztalataim szerint ez csak az első hetekre hat ki, utána már bomlik a csoport, nyitnak jobban mások felé is az emberek. Csak az elején jó, hogy van kibe görcsösen kapaszkodni. :D

Az abszolút tanárfüggő, hogy ki hogy áll a hallgatóihoz. Általánosságban azt lehetne mondani, hogy az eleje mindig ismerkedés, ki miért jött ide, mit szeretne elérni. Én nem gólyákat tanítok már, de most is mindig kikérdezem az új csoportjaimat. Néha furán is néznek rám emiatt, de nem igazán érdekel. Nekem jó tudni, hogy ki milyen előtanulmányokkal érkezett és ki mit szeretne kezdeni ezzel a képzéssel. Így azért lehet tolni azt, aki komolyan gondolja és legyinteni a kettesére annak, aki sosem akar majd ezzel foglalkozni, csak legyen túl rajta. Jobban bele kell menni az alapokba, ha sokan előképzettség nélkül ülnek ott, míg ha mindenkinek van minimál rálátása, akkor nem úgy magyarázok, mint aki teljesen zokniknak beszél szakmai értelemben. :)

Szóval nyugi. Az első órák zöme ismerkedésből fog állni, csak ezután vágtok bele az anyagba. Így neked is lesz rálátásod, hogy ki honnan jött.

Persze kivétel ezalól az, ha 300 fős előadással nyitsz. :D

2021. szept. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Na milyen volt?
2021. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Még most értem haza.


Nagyon jó volt egyébként, az órák tetszettek, eltévedni sem tévedtem el mert minden óránk egy helyen van.


Én az ismerkedés részétől azért féltem mert óvodába és általános iskolában ki voltam közösítve, középiskolába pedig 3 ember rendszeresen szivatott és inkább csak menekültem a közösség elől mert amint egy értelmes emberrel szót váltottam már jöttek oda és közbeszóltak valamit.


Itt ma igyekeztem mindent megtenni a részemről, hiszen tudtam, hogy a sulimból senki nem jött ide és végül sikerült 2 emberrel odajutni, hogy a szünetekben egész jól elbeszélgettünk. Én is igyekeztem végig mosolyogni és nyitott lenni. Mással még nem beszéltem hisz egész nap közel 100-an voltunk. Minden óránk egybe volt tartva a kar elsőéveseivel mivel a kezdetleges tantárgyak minden szakon ugyanúgy épülnek fel.


Az oktatóink normálisan álltak hozzánk, bár van sajnos egy oktató aki pontban az óra kezdetekor becsukja az ajtót és aki utána akar bejönni azt elzavarja, ami annyiból negatívum, hogy bejárós vagyok és a busz késhet. Ráadásul holnap egyetlenegy óra lesz és csak vele ami azt jelenti, hogy ha késik a busz akkor potyára mentem be.

2021. szept. 6. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!