Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki angol és történelemből...

Aki angol és történelemből emelt érettségizett, azok milyen könyvből készültek, mit érdemes megvenni?Illetve ki mit ajánl felkészülés gyanánt?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a segítséget.

2021. szept. 6. 18:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Angolból nekem csak témakörös könyvem volt, mert a suliban nagyon jól megtanították a nyelvtant, úgyhogy ahhoz kiegészítő könyvet sajnos nem tudok ajánlani, pedig fontos azt is jól megtanulni. A témakörökhöz ennek a C1-es változatát használtam (mert felsőfokú nyelvvizsgára is készültem), de emelt érettségire elvileg elégnek kell lennie a B2-es szintűnek is:

[link]

A szókincs növeléséhez szokták ugye ajánlani a filmnézést, de ez azért csak bizonyos szint felett, elsősorban angol felirattal működik. Akkor viszont tényleg hasznos tud lenni.

Töriből pedig ezt használtam, és nagyon szerettem, de azóta kicsit változott a követelményrendszer, úgyhogy valószínűnek tartom, hogy már nem ez a legjobb választás.

[link]

A törihez annyi tippet andék még, hogy ismerkedj az atlasszal. Változó, hogy melyik témánál mennyire hasznos, de azért jó előre tudni, hogy nagyjából mit, hol, milyen alaposan találsz meg benne.

Sok sikert! :)

2021. szept. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!