Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2014-ben érettségiztem középsz...

2014-ben érettségiztem középszinten. Sajnos ketteseim lettek. Viszont új munka keresés miatt szeretnék diplomát. Javító érettségivel vagy szint emelő érettségivel járnék jobban az adott tantárgyakból?

Figyelt kérdés

2021. szept. 7. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy emeltszintűt mindenképp tenned kell a felvételihez. A többiből elég a javító.
2021. szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
regisztrálj a felvi.hu-ra és kezd el számolgatni a kalkulátorban, miből milyen eredmény kéne:)
2021. szept. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Attól függ hova mész.

Alacsony ponthatárnál (pl 280pont): 1 emelt emelt lehet elég, ha 90-95%ra megírod, kettes érettségi 25 pont minimum szóval 25+95=120; 120x2=240; 240+50=290 pont (A +50 az emelt miatt keletkező pont)


Magasabb ponthatárnál (vagy ha biztosra akarsz menni) pedig jó, ha írsz 1 emeltet és 1 szintemelőt.

2021. szept. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Milyen szakra mennél?

Van emelted?

Nyelvvizsgád?

Milyen eredményeid lettek?


Enélkül nem igazán lehet mit mondani.

2021. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

-Emberi erőforrás szakra gondoltam (a jelenlegi munkahelyemen lenne így lehetőségem irodán dolgozni (kisgyerek miatt és hogy ne kelljen éjszakázni)

-Nincs emeltem..csak középszintű

-Nyelvvizsgám sincs

-Eredményeim:

Angol: 2

Magyar nyelv és irodalom: 2

Történelem: 2

Matek: 2

Informatika: 3


Tudom, hogy szar eredmények..régebben csak arra gondoltam hogy elég ha átmegyek mindenből...viszont szeretnék változtatni..Igazából a jó írásbeliket lerontottam a szóbeli résszel..olyan tételekbe húztam bele, amiket nemnagyon tudtam..

Jaa..és idegen nyelvből, mindig gyenge voltam..talán a német jobban ment, mint az angol, de nem lehetett a németet választani.

2021. szept. 10. 07:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy részletezted. Ha jól tudom, arra a szakra inkább humán tárgyakat fogadnak el felvételi tárgynak. Én azt javasolnám, hogy szintemelőzz egyet angolból és válassz egy tárgyat, amiből meg tudod csinálni nagyon jóra a középszintet.


Egyrészt, így letudod a nyelvvizsga követelményt is a jó angollal, másrészt a pontszámítás úgy megy, hogy vagy a teljes érettségi átlagot nézik, vagy ha jobb nála a két felvételi tárgyból számolt átlag, akkor azt. Értelemszerűen elég csak két tárgyból ráfeküdnöd komolyabban a tanulásra, jó, ha mindkettő emelt lesz, mert akkor az egyikre megkapod a nyelvvizsgát, a másikból meg az 50 pluszpontot, ami a kisgyerekes ponttal együtt majdnem ki is van maxolva. De szerintem akkor is eléred a ponthatárt, ha csak az angol az emelt. Azért ajánlgatom ennyire, mert szerintem emelt érettségivel könnyebb megszerezni a nyelvvizsgát. Ha az már van, tekintsd tárgytalannak :)

2021. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, figyelmetlenül olvastam, azóta láttam hogy nincs
2021. szept. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kiváló ötlet azt tanácsolni, hogy csináljon emeltet abból, ami legkevésbé megy neki…


Informatikát is elfogadnak HR szakra, én azzal próbálkoznék inkább újra, akár emelt szinten is megtanulható (érettségivel együtt jár az ECDL bizonyítvány is, ha legalább négyesre sikerül a középszint, ami egyáltalán nem nehéz), meg a matek-töri-magyarból kettőt írnék újra, a törit emelten (szerintem az a legkönnyebb ezek közül, bár a magyar is esélyes.

2021. szept. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Kiváló ötlet azt tanácsolni, hogy csináljon emeltet abból, ami legkevésbé megy neki…"


Miért, mi a fszomat csináljon nyelvvizsga nélkül? Idén már felvételi követelmény, hogy legyen az is, azt pedig sokkal egyszerűbb emelt angollal megszerezni, mint külön. De felőlem szopathatod azzal is, hogy érettségizzen két tárgyból és nyelvvizsgázzon egy harmadikból, sokkal jobb megoldás hűha

2021. szept. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy az angolt a szakirodalom és a későbbi munkavégzés miatt is muszáj lesz normálisan megtanulnia.
2021. szept. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!