Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen könyvek, illetve...

Milyen könyvek, illetve kurzusok segítségével lehet 90% körüli emelt történelem érettségit írni 1 évnyi tanulás alatt? (illetve, ha lesz szóbeli akkor milyen anyagokból érdemes készülni)

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm :D

2021. szept. 7. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
95-ben érettségiztem, úgyhogy elég régi ismereteim voltak töriből, de kellett az emelt a joghoz. Én a reáltanoda hatrészeséből készültem fel, simán meglett.
2021. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1: rendes érettségit csináltál, vagy szakmai felvételi vizsgát? Ha nem az utóbbit, annak mi az oka? Én 2004-ben érettségiztem, a jövő évi szakmai felvételire készülök éppen. Melyik karra mentél? Te sem 20-on évesen kezdted ezek szerint a jogot, már attól tartottam, hogy idős leszek oda 🙂
2021. szept. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az Amtakt bt által kiadott emelt szintű töri érettségire felkészítő vázlatos könyvét nagyon ajánlom, minden benne van, 2017től érvényes érettségi követelményekkel. Nagyon ajánlom az előző évi érettségi feladatsorok megoldását, mert sok a típusfeladat, ismétlődnek a források és sokszor hasonló kérdések vannak. A forrásokat érdemes a tankönyvekben is jól megnézni, mivel azok is előjöhetnek az érettségiben, illetve az ábrák és képek is.

Javaslom azt is, hogy nézz körül Youtubon, tavaly óta rengeteg videó van fent, érettségire felkészítők is.

Idén tavasszal volt a studium generale-nak is youtubon ingyenes 3 napos töri maratonja, ugyan nem olyan részletes, de utolsó ismétlésnek nagyon jó. PPKE-JÁK-nak is van emelt törire felkészítő tábora tavasszal, idén az is online volt. Ez viszont fizetős, de küldenek fogalomtárat, kidolgozott azévi szóbeli tételsort.

Esszékre is nagyon figyelj, nézd meg gyakorlásnak mindig a megoldókulcsokat és a pontozást is!!!!!

Ismételni már több mint egy hónappal előtte kezdj el, és ne járj úgy mint én, hogy kapkodni kelljen az utolsó pillanatban :)

Nekem idén tavasszal szóbeli nélkül 96 lett, mindent úgy tanultam, ahogy leírtam.


ui. én is a jog miatt emelteztem :)


Remélem tudtam segíteni, hajrá!

2021. szept. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Énis töriből akarok emeltezni majd mondjuk nekem 70 % is jo lenne :D
2021. szept. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nekem éppenséggel a pszichológiához kell :D
2021. okt. 4. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!