Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Levelezőn milyen egy jogász szak?

Levelezőn milyen egy jogász szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon sok kérdésem van. Most vagyok első féléves jogász hallgató. Nincs kifejezett célom ezzel, azért jöttem ide, mert tudtam, hogy egy jogász diplomával nem lőhetek mellé. DE! Már az első napokon nagyon idegenkedem magától az egyetemtől/tantárgyaktól is. Már a jelentkezéskor tudtam, hogy nem biztos, hogy ez az én utam, de meglátjuk.

Nappalin vagyok, de sajnos nehezen viselem a kolis életet is egyéb okok miatt, ezért érdekelne egy olyan emberke véleménye, aki levelezőn végzi ezt a szakot. Ezzel kapcsolatban a kérdéseim a következők: Hogyan sűrítenek be annyi tárgyat két napba? Nektek hogyan működnek a gyakorlati órák? Hogy vannak nektek zh-k? Mennyire fárasztó és mennyivel megterhelőbb (vagy könnyebb), mint nappalin elvégezni? Egyelőre ennyi jut eszembe.


A másik dolog viszont, hogy említettem, hogy lehet, hogy nem ez az én utam. Tényleg nem erzem magam egyelőre valami jól, bár ez még csak az első hetem volt, de elkezdtem azon gondolkodni, hogy mennyire akarok életem végéig egy irodában dolgozni? Mert valószínűleg ott fogok, ha elvégzem. Magamat egy sokkal színesebb egyéniségnek tartom, szeretem a változatosságot, és szeretnék egy olyan munkahelyet, ahol meg tudom csillogtatni a kreativitásom, mert nagyon kreatív vagyok. Kérlek, ne bántsatok, hogy akkor miért jöttem ilyen szakra stbstb.. azért, mert ilyen fiatalon nehéz eldönteni, hogy mit csináljak egész életemben, és igen, sokan rosszul döntenek. Mindig is mikor kérdezték, hogy hova akarok tovább menni a jogot mondtam, de nem tudom miért. Nem tudtam olyan egyetemi végzettséghez kötött szakmákat, ahol valóban az ember kreativitása kell. Most sem tudok, szóval ha tudtok kérlek mondjatok tippeket. Mert azt érzem, hogy jelenleg nagyon el vagyok tévedve. Bocsi, hogy egybesűrítettem két kérdést, de így gyorsabbnak láttam, mint külön-külön kiírni. Köszönöm, ha a tanácsoddal segítesz.


2021. szept. 11. 09:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én levelezőn végeztem. Nem mondhatnám, hogy könnyebb, hiszen sok mindent magadnak kell megtanulni, illetve én dolgoztam mellette. Előtte nappalin végeztem el egy másik szakot, na az teljesen más érzés, szerintem sokkal jobb. Nálunk szombatonkènt voltak az órák (Pázmány), zh-k is akkor, kb. reggel 8-tól este 6-ig. Vizsgák a nappalisokkal együtt, az anyag ugyanaz.

Kreatív szakma? Szerintem a jogász is lehet az, attól függ, milyen területen dolgozik és mivel foglalkozik. Ha művészeti képzésre gondolsz, vannak egyetemi képzések, pl. tervezőgrafika, szobrász, stb., de kreatív munka lehet egy marketinges szövegíró, egy IT-s, vagy egy pályázatíró is.

2021. szept. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!