Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy túl késő egy...

Van olyan, hogy túl késő egy hivatást kitanulni?

Figyelt kérdés

Szakközépiskolába jártam és nagyon sokáig tervben sem volt, hogy egyetemre menjek, de az akkori osztálytársaim 70%-a a továbbtanulás mellett döntött, így az utolsó pillanatban én is kerestem magamnak egy szakot. (Még ha nem is volt sétagalopp az elmúlt 3 év, akkor is imádtam minden percét a tanulásnak.) Idén végeztem jeles oklevéllel, de rájöttem, hogy ezzel a végzettséggel itthon nem igazán lehet boldogulni, de még megélni is alig. (Direkt nem szeretném leírni a szakot, elkerülve a megbélyegzést.)

A pandémia miatt elvesztettem az állásom, több hónap keresgéléssel a hátam mögött rádöbbentem arra, hogy "kevés vagyok" ezzel a végzettséggel. A napokban fogalmazódott meg bennem, hogy nagyon szívesen elvégezném a jogász képzést levelezőn, érdekel a terület és valamelyest kapcsolódik is az elvégzett alapképzéshez. Családom nagyrésze szakmunkás vagy érettségivel rendelkező emberek, akik nehezen fogadják el, hogy közel a 30-hoz fejezném csak be a jogi képzést, így nem kapom meg tőlük azt a lelki támogatást, amire számítottam és ez egy kicsit rosszul esik. Érveik közt szerepel, hogy nekik 30 évesen már jól menő vállalkozásuk volt. (Itt hangsúlyoznám, hogy a levelező mellett dolgozni szeretnék, nem csak egyetemistaként tengődni.)


Ti voltatok ilyen helyzetben? Esetleg tudnátok nekem tanácsot adni, hogy hogyan is kezeljem ezt a helyzetet?



2020. aug. 31. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
27%
Igen, van (bár ritka), de te még bőven nem tartozol ide. Inkább a 40-es korosztálynak érdemes elgondolkoznia bizonyos hivatásokon, hogy van-e értelme annyi időt beletennie, mikorra válik jóvá benne, és hova tud eljutni.
2020. aug. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

az (amcsi) angol tanárom többször is mondta, hogy szerinte a mi generációnk már 2-3szor karrriert fog váltani. Ő alapvetően divatszakmában dolgozott egy ideig, volt hivatásos nevelszülő, majd úgy döntött tanár lesz (mindet hivatalos képzéssel, egyetemmel).

Szerintem az csak jó, ha már fiatalon kitanulsz több dolgot is. És szerintem a 30 még nem késő a végzésre. LEvelezőn pedig biztos lesz, aki veled egy korú, egy hajóban eveztek, szóval a támogatást, motivációt tőlük megkaphatod ha eleinte a családod így nem is támogat.

2020. aug. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szemtelenül fiatal leszel még 30 évesen is frissen végzett jogászként. Még a 40-es éveidben sem lenne késő.
2020. aug. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!