Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így el lehet végezni a jogi...

Így el lehet végezni a jogi egyetemet?

Figyelt kérdés

Levelező, munka mellett. Érdemes belevágni, vagy ne erőltessem? Igazából 8 órás irodai munka, utána szabad vagyok. Otthon tudok napi 2 órát tanulni szorgalmi időszakban, vizsgaidőszakban meg úgy osztom be, hogy a szabadságot addig tartogatom, és akkor kiveszek akár 2 hetet, ilyen szempontból rugalmas a munkáltatóm és akkor napi 8 óra tanulás belefér, persze nyilván ez már összezsúfolva.


Amúgy meg van egy köziges alapdiplomám, amiből beszámítanak jónéhány közös tárgyat, ìgy pont úgy jönne ki, hogy csúszás nélkül 3,5, év alatt el lehetne végezni.


Mennyire elegendő ez a tanulás így ebben a formában, ahogy elterveztem? Illetve levelezőn hol a legrugalmasabb az oktatás, ahol a tanárok is korrektül állnak a hallgatókhoz? Ez alatt nem azt értem, hogy minden jött-mentnek a kezébe adják a diplomát, de ahol normálisan állnak a hallgatóhoz, nem a mindenáron szivatás a cél, meg vesszőkön való kötözködés stb.


Aki esetleg hasonló helyzetben lenne, külön köszönet érte, ha megosztja a tapasztalatait.



2021. márc. 14. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem itt nem is azon van a hangsúly, hogy el lehet-e végezni vagy sem. Egyéni képességeken múlik, hogy mit, mennyit és mennyi idő alatt sajátítasz el. Viszont a jogi szakmában nézik a motivációt és az orientációt. Így érdemes már az elején tudni, hogy milyen irányba akarsz elindulni, és ott minél több gyakorlatot szerezni. Plusz tegyük hozzá, hogy rengeteget kell tanulni így nem kispiskóta elvégezni. Illetve én úgy tudom, hogy a levelezőt nem minden helyen nézik annyiba, és nem is tudsz annyi időt fektetni a tanulásba.

Lebeszélni semmiképpen sem akarlak, mert ha tényleg ez érdekel és mindenképpen ebben akarsz elhelyezkedni, akkor megéri belekezdeni, de 8 órás munka mellett nagyon rá tud menni az egészségre.

2021. márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nappalis voltam, de a levelezőre általában nem véletlenül mennek az emberek. Tehát nemhogy az a kérdés, hogy munka mellett lehet-e lev-en végezni, hanem hogy megy-e levelezőre más a már dolgozó, illetve gyereket nevelő embereken kívül? Ha napi 2 órát tanulsz, és fog is az agyad, az már igen jó. A jogon év közben amúgy kevés teendő van, inkább a vizsgaidőszakban ömlik rá az emberre minden jó. De ez másfél hónapig tart, a két hét szabi némileg sovány. De ha komolyan gondolod, hogy már a szorgalmi időszakban is tanulsz, akkor elég lehet. Pázmányon több mindenből volt megajánlott jegy, azokra is rá lehet menni, hogy a vizsgaidőszakra kevesebb maradjon.

Azt gondolom tudod, hogy az ELTE a legnehezebb, Károli állítólag a legkönnyebb. Én a Pázmányon nagyon irigykedtem a levelezősökre, az egyik legnehezebb tárgyból, a római jogból nálunk két tanár vizsgáztatott, és jó szigorúak voltak, míg a levelezősöknél lágyszívűbb tanárok is voltak.

Fb-n minden évfolyamnak (és külön a levelezősöknek is) vannak csoportjai jó sok taggal, talán ott több és jobb választ kapsz.

2021. márc. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!