Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó téma lenne...

Szerintetek ez jó téma lenne a szakdolgozatomhoz?

Figyelt kérdés

Kereskedelem és marketing alapszakra járok (közgazdász leszek), szakdolgozathoz témát kéne választanom, ès nagyon szimpatikus az alábbi téma:

9/11 hatása az amerikai gazdaságra.

Szerintetek jó tèma? Lehet róla eleget “beszélni”?Találnék hozzá megfelelő anyagot a neten (statisztikák stb..)? Keresgéltem a neten, de azért rengeteg anyagot nem találtam hozzá...



2021. szept. 14. 20:56
A kérdező szavazást indított:
Jó tèma, sok anyag van róla
Jó téma, de nincs hozzá hiteles anyag
Rossz téma
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó irány, de szűkítened kéne.
2021. szept. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Össze lehet kötni, de konkrétan olyan tanulmányt, ami ezt vizsgálja, szerintem nagyon keveset találsz. De én alapvetően belevágnék, mert:


Minden kor gazdaságáról alapvetően rengeteg statisztika és tanulmány születik.


A 9/11 hatását lélektani és társadalmi szempontból nagyon sok tanulmány vizsgálja.


Biztosan találsz olyan forrást is, ami természeti vagy egyéb katasztrófák hatásait nézi a gazdaságra.


Az egyetlen dolog, ami szerintem nagyon nehéz lesz, az az, hogy hogyan fogod megindokolni ennek a vizsgálatnak a létjogosultságát. Miért jó tudni ezt, miért hasznos, hol hasznosítható ez az összefüggés, mit tudunk belőle levonni, mint következtetést?


Alapvetően a legtöbb szakon egy fontos bírálati szempont a praktikusság, hasznosság, erre ebben az esetben nincs nagyon ötletem.

2021. szept. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szóval én inkább bővítenék, általánosítanék magára a kategóriára. Egy terrortámadás például milyen hatással van a gazdaságra. Hogyan tud felkészülni erre a hatásra a gazdaság, stb
2021. szept. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Miért nem inkább a 2008 válságról írsz? Arról biztos van több info.
2021. szept. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek!

Utolsó! Köszi neked is! A 2008-as válság annyira nem érdekel, izgalmasabb témának találom a 9/11-es eseményeket.

2021. szept. 15. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!