Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Feladjam vagy küzdjek érte?...

Feladjam vagy küzdjek érte? Vajon el lehet ezt érni? Köztetek van olyan akit később vettek fel egyetemre, később jött rá hogy mi az életcélja?

Figyelt kérdés

Nos 19 éves vagyok, múlt tanévben érettségiztem, sajnos nem túl jó eredményekkel, nincs mentségem egyszerűen lusta voltam tanulni és nem érdekelt semmi. Aztán elkezdett foglalkoztatni a pszichológia, és rájöttem hogy nekem ez az utam, ezt szeretném csinálni. Csakhogy kb 9 év eljutni arra a szintre míg praktizálhatnék. Azt sem tudom képes lennék e ennyit tanulni. Semmi nyelv tudásom, biosz érettségim sincs, törit is újra kéne írnom, emeltem sincs.

Sikerült olyan munkát találnom ami mellett lenne időm tanulni, készülni a nyelvvizsgára és az érettségikre. De nem merek belevágni. Mi tévők lennétek a helyemben?


Ha van valami motiváló/inspiráló sztoritok az egyetemmel kapcsolatban akkor azt kérlek írjátok le.



2021. szept. 20. 16:14
 1/9 anonim válasza:
100%
Nos, ide egy érdemleges dolgot tudok és szerintem lehet írni. Az emberek ~90%-a sokkal később jön rá, hogy mit akar. A 85% pedig a büdös életbe soha.
2021. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak adok igazat. Én elkezdtem egy szakot közvetlen érettségi után, mert gondoltam, hogy tetszik az alapján, milyen tárgyakból voltam jó középsuliban, de az első év kivételével gyűlöltem minden percét (oh the irony, pont pszichológia alapszakról beszélek), alig vártam, hogy lediplomázzak, a mestert már magasról leszartam, hallani sem akartam róla. Főleg hogy az első két félévben ment egy alapozó tárgyunk, aminek kapcsán találkoztam valami mással, amibe viszont teljesen beleszerettem, pedig sosem gondoltam volna, hogy egyáltalán érteni fogom, nemhogy jó leszek benne.

Kis munka, aztán újraérettségi, újrafelvételi és irány álmaim képzése. Most másodéves vagyok és végre nem érzem magam nyomorultul, hanem szeretem tanulni azt, amit tanulok és amivel foglalkozni fogok. Sokáig féltem tőle, hogy nem leszek alkalmas, mert későn jutott eszembe az egész, teljesen ad hoc jelleggel, más meg gyerekkora óta erre készül... De végül úgy érzem, megtalálom a helyem és lehetek elég jó a szakmámban pusztán azért, mert szeretem és szorgalmas vagyok.


Figyelj, én csak annyit mondok, hogy CSINÁLD.


Huszonévesen nagyon soknak tűnik 3-4 év, én is fogtam a fejem, hogy ennyi időt kidobtam, vén szar leszek, mire végzek, nem lesz soha pénzem, csak öregen és rendes karrierem sem, meg a munkáltató is biztos a fiatalabbak után kapkod brühühü. Engedd el. Visszanézel pár évvel később és örülsz, hogy ilyen korán elkezdted, nem pedig akkor is csak gondolkodsz rajta. :)

2021. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Tanulni mindig jó, de gondold meg, hogy biztos megéri-e ennyi energiát beleölni konkrétan ebbe a szakba (várható fizetés, elhelyezkedési esélyek). A 9 év nem tudom hogyan jött ki, nem néztem utána, de több pszichológusról is tudok, akik valami sima irodai munkát végeznek, nem praktizálnak. Biztos nem tanulnék 9 évet azért, hogy egy multi recruiter vagy HR osztályán dolgozzak.
2021. szept. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Örömmel olvastam. Valószínűleg igazatok van és bele kellene vágnom.


#2

Mi nem tetszett a pszichológián? Vagy csak egyszerűen azt érezted hogy ez nem a te utad és nem is érdekelt? Végül miben találtad meg önmagad?

2021. szept. 20. 16:47
 5/9 A kérdező kommentje:

#3

Jártam pszichológusnál, igazából ő döbbentett rá arra hogy nekem ehhez elég sok érzékem van, és képes is lennék elvégezni. Előtte is érdekelt, csak meg sem fordult a fejembe az Egyetem, mert kevésnek éreztem magam hozzá

Na de a lényeg hogy ő mondta hogy neki 9 év volt eljutni addig amit jelenleg csinál, de azt mondta minden egyes évet maximálisan megért.

2021. szept. 20. 16:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#2

Alapvetően nem voltam egy emberekkel dolgozós alkat soha. Érdekelt az emberi működés, mert a biológia mindig is nagy szerelmem volt, de mikor jöttek a gyakorlatok meg a humánabb tárgyak, éreztem, hogy nekem ez nem fog menni és nem is szeretném. Sok dolog csak elmélet szinten érdekelt, nem volt türelmem ennyi emberrel empatizálni, így legfeljebb a kognitív szakirány jöhetett volna szóba, a klinikum semmiképp. A másik bajom az anyagiak voltak, nekem nem volt meg a megfelelő hátterem ahhoz, hogy úgy érezzem, tudom fizetni a további képzéseket még a mesterszak után. Mégtöbbet beleölni és addig is gyötrődni pedig nem szerettem volna.


Végül infobionikára mentem. :)

2021. szept. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki HR-n vagy irodában dolgozik, az maximum a pszichológia MA diplomáig jutott el vagy addig sem (a BA viselkedéselemző végzettséget ad). Ami 5 év, de aki praktizálni akar, annak tényleg még plusz 4 év a szakképzés, ami már önköltséges, nem is olcsó, és mellette önismeretet is kell végezni, ami szintén fizetős.

Kérdező, nézz utána a dolgoknak és mérlegelj, ha tényleg ezt akarod, akkor vágj bele

2021. szept. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6

Így teljesen érthető hogy váltottál. Engem pont a humánabb tárgyak érdekelnek és az empátiával sincsen gondom, sőt sokan úgy vélik túlcsordul bennem az empátia. Az anyagi helyzetem viszont nekem sem a legfényesebb, szülőktől támogatást nem kapok, de ez még nagyon messze van.

Örülök hogy végül megtaláltad az utad!

2021. szept. 22. 12:36
 9/9 A kérdező kommentje:

#7

Köszönöm.

Igen, én is így tudtam.

De informálodok még mindenképp

2021. szept. 22. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!