Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az élet a PTE kollégium...

Milyen az élet a PTE kollégiumaiban?

Figyelt kérdés

Nehéz a kollégiumokba bekerülni?

Kb mennyibe kerül az egyhavi megélhetés?

Mennyire szokott hangzavar lenni?

Van olyan hely, ahol csendben lehet tanulni?

Mi alapján osztják be a szobatársakat és hányan vannak egy szobában?

Mik találhatóak egy szobában?

Van lehetőség a kollégiumban valahol főzni?

Milyen a közlekedés a városban?

A többség bennt szokott maradni hétvégékre is?

Melyik a legjobb kollégium?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. szept. 21. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy viszonylag sajnos nehéz bekerülni.

A megélhetés: 18k a kollégiumi díj, ezen felül nekem szokott kelleni legalább 35-40k egy hónapra (ugyan ez függ attól is, hogy kinek milyen igényei vannak, férfi vagy nő-e az illető, illetve hogy milyenek a blokktársak, mert például nálunk abszolút családi a hangulat: a közösen szükséges dolgokat együtt vesszük, szóval ott azért oszlanak a kiadások)

Én három koliban laktam: az univ akkoriban a Fashion miatt hangos volt hétvégente, de most fogalmam sincs, hogy működik-e a szórakozóhely. Vannak amúgy közös programok, de nyilván nem kötelező menni, meg ott többnyire nem is szoktak nagy hanggal lenni. Boszi: na, ez már a hangosabbik kolik közé tartozik, én direkt arra az emeltre mentem, ahol az arabok többsége volt, nagyon jófejek, de pontosan annyira sokat is szoktak bulizni, ami ugyan engem nem zavart (mondom ezt úgy hogy a saját kultúrám lol), de nem mindenki bírta jól a blokkban:D De többnyire halkítanak magukon, ha valaki megkéri őket:) Szántó: én erősen ajánlom, most is itt lakom, csendes, nyugis, de nem unalmasan nyugis. Vannak programok, de nem állatok módjára buliznak itt sem. Negatívum, hogy a tűzjelző szinte rituális rendszerességgel szól 😬

Tanulni lehet tanulószobákban is, de ha jó a viszony a szobatársakkal/blokktársakkal, akkor tiszteletben tartják úgyis, ha tanulsz. Plusz, ha az univban laksz, csak egy köpés átcsattogni a tudásközpontba, ott meg fixen nyugi van mindig:)

A szobabeosztás kétféleképpen működik: 1, érkezési sorrendben feltöltik a szobákat. Arra többnyire figyelnek ilyen szituban, hogy egy nem legyen a blokkban, kb. ugyanaz a kar/szak legyen egyben, így van közös pont. 2, foglalással. Megkapod a felvételi értesítést, belépsz a csoportba, kiírod hogy szeretnél szobatársat/blokktársakat keresni és ha megvagytok legalább egy szobára vagy akár a teljes blokkra, írtok egy e-mailt a kolis címre: név, neptunkód, besorolási döntés + melyik szobába mennétek és akkor meg is van a szoba meg hogy kikkel mész.

A hányan kérdésre különbözik a válasz a koliknál. Szántó, boszi 2-2, univ, jakabhegyi 3-3, aztán van a later😬 ott ha jól tudom, hatan vagytok, de őszintén nem vagyok benne biztos.

A felszereltség a következő (Later koli kivételével, mert ott nem jártam lol): ágy, szekrény, íróasztal minden szobában minden főnek + 3 polc (fejenként 3); bosziban meg a szántóban van éjjeliszekrény is, illetve a szántóban van egy plusz polcrendszerünk (semmi komoly, egy szolid kis 5 fakkos). Ezen felül ugye blokkrendszerben vagyunk, ami azt jelenti, hogy van egy fürdő és egy konyha, ami a szobákhoz tartozik (kivéve a boszi, ott hűtő van, de rendes konyha minden emeleten 2) főzni ergo van lehetőség, bár én a bosziban nem ajánlom, de ez lehet csak a hipochondria, ami beszél belőlem😶

A közlekedés jó, sűrűn járnak buszok, de nyilván megint nem mindegy melyik koliban laksz, mert pl. az univ kicsit messzebb van a központtól, de semmi vészesre nem kell gondolni, csak a központi kolikat több busszal is meg lehet közelíteni.

A bentmaradás személyfüggő, szerintem a hazajárósok felé billen a mérleg, de nyilván program-, társaság-, meg távolságfüggő hogy mennyire járnak haza a lakók.

Legjobb koli pedig egyértelműen a Szántó szerintem:)

Ha bármi kérdés felmerülne még vagy valamit nem írtam le érthetően/elég részletesen, dobj nyugodtan egy privit és mesélek még😊

2021. szept. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%

Én az első válaszhoz annyit tennék hozzá, hogy...

- szerintem annyira nagyon nem nehéz bekerülni, legalábbis nekem minden eddigi évemben sikerült kollégiumot kapnom jó felvételi pontszámmal vagy később KKI-val, miközben szociális pontokat nem nagyon vittem (közel lakom, szülőkkel élek, jól keresnek, nincsen tanuló testvér, senki sem beteg stb.).

- a kollégiumi díj nem egységes, 9 320 - 17 475 forint között mozognak az államilag támogatott hallgatóknak és 12 000 - 18 000 forint között az önköltséges hallgatóknak. Ezt az ehök oldalán meg lehet találni, ott pontosan le van írva melyik koli mennyibe kerül.

- a Szántó szerintem is egy jó koli, ami a felszereltségét, az állapotát stb. illetve, talán a szobák is itt a legnagyobbak arányosan nézve. Alapvetően blokkos rendszer van, tehát minden blokkhoz tartozik egy konyha és egy fürdő, ami nyilván valamivel komfortosabb. Vannak tanulószobák is, ha valaki el szeretne vonulni. Van (legalábbis volt, talán még mindig van) kajálda is lent, van a közelben bolt, buszmegálló stb. Amit én negatívumként éltem meg az az, hogy nekem a Szántó már túl csendes (a tűzjelzőt leszámítva igen :D) és túl nyugodt, holott amúgy nem vagyok egy nagyon hiperaktív, állandóan bulizós valaki. Én nem igazán emlékszem kolis programokra vagy csak ilyen random összeröffenésekre, nagy közösségi életre sem és nekem inkább olyan volt mint egy sima társas ház, ahol random emberek laknak együtt, senki nem ismeri a másikat, néha összefut az ember egy-két emberrel és ennyi. Én emiatt nem éreztem magam "igazi" kollégistának, nekem hiányzott az a hangulat, közösség, programok, nyitottság, emberek stb., amit én a kollégiumi léthez társítottam a fejemben.

- valamint nekem az a tapasztalatom, hogy a beosztásnál (a covidos időszakon kívül) nem veszik figyelembe, hogy ki milyen karon, szakon, évfolyamon stb. tanul, hanem teljesen random osztják be az embereket a szobákba, blokkokba.

2021. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!