Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológus képzés hogyan...

Pszichológus képzés hogyan zajlik? 50 évesen szeretnék tapasztalatokat szerezni ezen a téren Budapesten. Utánanézek majd én is, de ha bárki tudja kapásból a követelményeket, árakat, azt megköszönném ha megírná. Semmit nem tudok.

Figyelt kérdés
2021. szept. 21. 23:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem álláskeresés a cél. Magam miatt szeretném. Mennyi tudást adna egy ilyen végzettség?
2021. szept. 21. 23:43
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A felvi.hu-n megtalálod a pontos követelményeket, de röviden: kell legalább egy emelt érettségi. Ez lehet magyarból, matekból, történelemből, biológiából vagy bizonyos idegen nyelvekből. Emellett nem árt valamilyen nyelvvizsga sem (és persze viszonylag jó középszintű érettségi eredmények), mert nem olyan egyszerű bejutni a képzésre, főleg a pesti egyetemekre. A pontszámítás menetéről szintén részletes leírást találsz a felvi.hu-n. Az ára attól függ, hogy bejutsz-e állami ösztöndíjas helyre/vannak-e még ingyenes féléveid (sajnos nem tudom, hogy ez régebben érettségizők esetében pontosan hogy működik). Ha nem jön össze az állami ösztöndíj, akkor marad az önköltséges opció. Az alapképzés ára jelenleg 300 ezer forint/félév, a mesteré 400 ezer forint/félév.

Az alapképzés 3 éves, ezzel azonban csak viselkedéselemző lesz az ember. Ahhoz, hogy pszichológus lehessen valaki, meg kell csinálni a +2 éves mesterképzést is. Utána pedig még sokan mennek többéves szakképzésekre, módszerspecifikus képzésekre, stb.

Nem tudom, hogy pontosan milyen jellegű tapasztalatot szeretnél szerezni a képzéssel, de viszonylag elmélet orientált a szak, főleg az alapképzés. Sok szó esik a pszichológia különböző ágairól, irányzatokról, elméletekről, ismert és kevésbé ismert kísérletekről... Néha hallani, hogy elég száraz az alapképzés, amiben van is némi igazság. De inkább úgy kell rá gondolni, mint a szükséges elméleti alapokra, amikre aztán építkezhet az ember. Tehát annak, aki pl. kutató, tanácsadó, klinikus, esetleg terapeuta szeretne lenni, ez egy jó első lépcsőfok, mert nagyon fontos tudni ezeket is. De nem az alapképzéses tanulmányaikkal fogják megváltani a világot, hanem a mesterképzést követő képzésekkel, mert azok hasznosabbak, ha a mindennapi munkát nézzük.

Nem tudom, mennyire volt érthető, amit ezzel ki szerettem volna fejezni. Ha van elég időd, kedved, motivációd, hogy évekig tanuld ezt, akár csak kedvtelésből is, akkor hajrá! Nekem is vannak és voltak olyan csoporttársaim, akik bőven nem frissen érettségizettként kezdték a szakot. :) Én alapból szeretem ezt az egészet, és ha a hosszútávú terveimet nézem, akkor megéri ennyit tanulni. De még az ötéves képzés sem nyújt elég gyakorlati tapasztalatot, úgyhogy ha a képzés "gyakorlati hasznát" keresnéd, akkor nem biztos, hogy megéri belevágni.

2021. szept. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
50 évesen már nem kezdenék bele. Viszont, ha a téma érdekel, nagyon jó szakkönyvek vannak.
2021. szept. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm kedves első válaszoló a részletes választ!


Kedves második válaszoló! Igen, erre is gondoltam, valószínű ez az opció fog működni.


Köszönöm.

2021. szept. 22. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!