Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Hogyan kellene...

Egyetemisták! Hogyan kellene intéznem az utazást egyetemre, haza?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ebben a félévben nagyon kevés órám van (tanulnom kell elég sokat, de órám egyelőre csak heti egy napon van) és most sem otthon, sem az egyetem városában nem szeretek lenni.

Az otthonommal az a probléma, hogy túl sok a zavaró tényező (család, vendégek, szomszédok, ide kell menni, oda kell menni, egész nap szól a tv, ezt kell csinálni, azt kell csinálni stb.) és nincsen tanuláshoz jól elkülöníthető, kényelmes, nyugodt helyem (a szobámban szoktam tanulni, de ott nincsen asztalom és egész nap azon a pár négyzetméteren lenni sem túl komfortos). Nem lakom messze az egyetemtől, de mégis csak buszozni és vonatozni kell (macerás, mindig késnek is a járatok, ha esik akkor bőrig ázom, hurcibálni kell a cuccom, engem általában lefáraszt az utazás) és jóval korábban kell kelni (maga az utazás kb. 2 óra, egy kb. 1,5 órával indulás előtt kelek). Valamint az elmúlt időszakban elég sokat voltam otthon, elég volt, meguntam.

Az egyetem városával pedig az a problémám, hogy ott nincsen senkim (a barátaim ingáznak és csak jönnek-mennek velük alig találkozom, a lakótársammal rossz a kapcsolatom egy szót sem beszélünk, kerül) és egész nap egyedül vagyok, nem találkozom senkivel, nem szól hozzám senki, nincsen kihez szólnom nekem sem. Maximum be szoktam ülni tanulni az egyetem egy épületébe, könyvtárba vagy jó időben kiülök valami parkba (bár ez sem feltétlenül kényelmes, mert vinni kell a cuccokat, hol férek el, kell asztal stb.), elmegyek valahova enni stb., de egyébként nem tudok mit kezdeni magammal és csak egyedül ténfergek vagy ücsörgök valahol. Az említetteken más ismerősöm nincs, nem is igazán találkozom másokkal és nem találtam olyan szabadidős tevékenységet, amit szívesen csinálnék és ami kapcsán emberek között lehetnék.

Úgyhogy eddig azt csináltam, hogy teljesen random módon utaztam haza / az egyetem városába, mikor hogyan sikerült. Elhatározom, hogy pl. akkor holnap visszautazom az egyetem városába, de mikor eljön a holnap akkor meg ott állok, hogy oké, de minek... csak ugyanazt tudom csinálni ott is mint itthon, sőt, ott totál egyedül leszek, az miért lenne jobb és végül nem megyek vissza. Viszont ez így nem lesz jó hosszútávon, mert így túl rendszertelen az életem és jó lenne, ha jobban tudnék előre tervezni, jobban be tudnám osztani a tanulást is stb., hogy legyen egy kialakult rendszer, rutin. A korábbi félévekben pl. tök jó volt, vasárnap utaztam vissza és pénteken jöttem haza, de akkor minden nap volt órám, ott laktak a barátaim is, kollégista voltam és jól kijöttem a szobatársaimmal is, úgyhogy összességében szerettem ott lenni. Most viszont úgy érzem sehogy sem jó.


2021. szept. 23. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

A rizsa, rizsa...


Bérelj szobát, diákmunkázz, keress hobbit, ott barátkozz, ismerkedj.


De ha neked sehogy sem jó, akkor end.

2021. szept. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát ahhoz képest, hogy rizsa nem sikerült elolvasni vagy megérteni...

Szobát bérlek jelenleg is. Dolgozni nem szeretnék, mert pénzre nincsen szükségem és csak klasszikus diákmunkák (pl. különféle fizikai munkák, kasszázás, eladó stb.) vannak amikhez igazából nincsen motivációm és szerintem úgysem lennék velük előrébb. Hobbim van, de ezek nem közösségben végezhető hobbik és nem találtam olyan egyéb hobbit, elfoglaltságot, aminek kapcsán emberek között lehetnék és szívesen csinálnám, érdekelne. Ezt mind leírtam a "rizsában"

2021. szept. 23. 12:03
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha nincs szükséged pénzre, akkor mi a kérdés? Simán tudsz utazgatni meg két helyen bérelni egy szobát, hiszen van elég pénzed :)
2021. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A szüleimmel lakom egy városba, ez az otthonom és mellette az egyetem városában bérlek egy szobát, de a jelenlegi helyzet miatt alapvetően inkább ingázom. Szerintem ez elég egyértelmű, mármint nem értem, hogy most mire érkeznek ezek a válaszok vagy egyáltalán hogyan merülnek fel az anyagiak, mikor egyáltalán nem volt megemlítve semmilyen szempontként a pénz. Nem a pénzről van szó, az semmit nem számít. Hanem szimplán az a kérdés, hogy ebben az esetben ezt hogyan kellene megoldanom, hogyan tehetném jobbá ezt a szituációt, melyik megoldással járnék jobban stb. mert ezt az ingázást nem szeretném tovább folytatni, erre vártam megoldási javaslatokat, ötleteteket vagy esetleg személyes tapasztalatokat.
2021. szept. 23. 12:38
 5/11 A kérdező kommentje:
A különbség pedig nagyon lesarkítva: az egyetem városában és az albérletben nem szeretek lenni, de a tanulás és az egyetem szempontjából praktikusabb MÍG otthon szeretek lenni, de a tanulás és az egyetem szempontjából nem praktikus. Ha valaki esetleg magát a kérdést nem tudja értelmezni.
2021. szept. 23. 12:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű.


Felmész, ott vagy 2-3 napot, majd hazajössz.

2021. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem fixáld le, hogy heti 3 napot vagy az egyetem városában és 4 napot otthon.

Fordítva is lehet, ha 3 napnál (vagy 2nél, mert 1 nap suliban vagy) többet kell tanulnod egy héten.


Onnantól tartsd magad ehhez, az egyetemes napokon tudsz találkozni ottani emberekkel, ottani ügyeket intézni, tanulni, az otthoni napokon pedig családozni, pihenni.

2021. szept. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid városában nincs olyan hely ahol tudsz tanulni? Könyvtár, kávézó, akármi? Akkor lehetnél többet otthon, és mégis tudnál tanulni meg nem nyomorognál a szobádban. A másik alternatíva hogy keresel egy jó arc lakótársat vagy valami társaságot az egyetem városában hogy ne csak ücsörögj. Ha leírod milyen hobbid van és miket próbáltál eddig amik nem jöttek be akkor tudunk ötletelni hogy merre keresgélj.
2021. szept. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A szüleim vidéken laknak, ott nincsen semmi ilyesmi, se könyvtár, se kávézó, se semmi. A lakótársam és én is mindenképpen maradunk ebben a felállásban, mert köt minket a szerződés (min. 1 év) és nem érné meg felmondani, sok pénzt veszítenénk. Nem tudom hogy hogyan kereshetnék magamnak új társaságot. A hobbijaim mind otthoni, egyedül végezhető hobbik mint pl. kreatív hobbik (rajz, festés, hímzés, barkácsolás), olvasás, sorozat nézés stb., társasozni szeretek még csak azt ugye nincsen kivel, illetve kirándulni-túrázni csak azt is inkább társasággal és megint nincsen kivel. Nem találtam ezekhez kapcsolódó lehetőségeket. Ami legjobban adja magát - a sport - az pont nem az én asztalom, sosem szerettem sportolni és nem szeretnék edzőterembe stb. járni, nagyon nem az én világom.
2021. szept. 23. 22:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha Budapestről van szó, vannak társasjátékos bárok/klubok, például ezek: [link] Gondolom más nagyobb városokban is vannak (hirtelen Szegedre és Pécsre kerestem rá, ott is találtam) és Budapesten sem hiszem hogy ez az összes. Kreatív hobbikhoz is lehet társaságot találni ha szeretnél, rajziskolán, hímző/barkács/akármilyen tanfolyamon például nem gondolkodtál?

Amúgy meg ne ragadj le ott hogy a konkrét hobbidat kéne társaságban űznöd. Csoportosan olvasni tényleg nem egy nagy program. De például ha van a városban (nem egyetemi) könyvtár ott nincsenek közösségi programok, vagy akár önkéntes munkára lehetőség? Ott találnál olvasni szerető embereket, akikkel aztán összebarátkozhatsz és beszélgethetsz könyvekről, járhatsz könyvesboltba vagy szervezhetsz egyéb programokat.

2021. szept. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!