Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az anglisztikáról?

Mit gondoltok az anglisztikáról?

Figyelt kérdés
Megéri anglisztikára menni? Milyen szintű nyelvtudás szükséges ahhoz, hogy megértsem a tanárokat és hogy sikeres legyek?(pl: egy középfokú nyelvvizsga elegendő)?
2010. aug. 31. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Anglisztikára kötelező az emelt, tehát elvárják, hogy beszél minimum középszinten a nyelvet. Amúgy nem nagyon ajánlom, pont tegnap voltam esti OKJ-s évnyitón és az osztálytársaim fele angol szakot végzett és nem tudnak vele elhelyezkedni.
2010. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan csinálják én nagyon nem ajánlom... Nem lehet elhelyezkedni vele...
2010. aug. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 2. 14:49
 4/7 anonim válasza:
62%
Szerintem ennyi erővel egyik szakra se menjen az ember, mi a garancia ebben a világban, hogy felveszik oda, ahová azt dolgozhat, amit szeret? Nem mindenki születik matekaggyal, vagy kivételes tánctehetséggel, de ennyi erővel ne menjen pl. pszichológusnak sem, mert az is eléggé felkapott és népszerű szak. Ha az angolt szereti, akkor miért ne, ha pedig igazán komolyan csinálja, akkor úgy is el fog tudni a diplomájával helyezkedni. Szerintem.
2010. szept. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom.
2010. szept. 2. 19:02
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Középfokúnál több kell.

Amit fontos tudnod: NEM fognak angolul tanítani. Az anglisztika nem abból áll, hogy profi szinten megtanítják neked az angol nyelvet. Lehet, van ahol már javul a tendencia e téren, de nem jellemző.

Másik: átfogó ismereteket sem fogsz kapni az angol irodalomtörténetről, vagy történelemről. Ha át akarod látni,magadnak kell utánanézned.

Sok tanár nem éri fel ésszel, milyen szintű alaptudással ül be oda egy hallgató.

2010. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2010. szept. 7. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!