Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok melyik az a...

Mit gondoltok melyik az a kor, amikor nem késő már eldönteni, hogy hol szeretnék továbbtanulni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és 11. osztályos. Nem késő úgy-e még eldönteni? Gyógyszerészeti egyetemre szeretnék menni, biológia-kémia osztályba járok most. Két év alatt tanulhatok annyit ugy-e, hogy bejussak egyetemre. Figyeltem kémia órákon 10.ben is, és nagyon érdekel ez a szakma. Ha kell plusz órákkal is behozhatnám az esetleges lemaradásokat.
2011. szept. 17. 15:59
 1/7 A kérdező kommentje:
4es átlagom van. Nem kisebb semennyivel sem, viszont igyekszem megugrani ezt még jobban:)
2011. szept. 17. 16:01
 2/7 anonim ***** válasza:
Negyedik osztály második félévében döntöttem el.
2011. szept. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze , hogy sikerülhet. Ez a két legfontosabb év a gimiben . Egyáltalán nem vagy lekésve semmiről, pont jókor határoztad el , hogy hol leszeretnél majd tovább tanulni.
2011. szept. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Faktra azért mindenképp járj el mindkettőből, de az alapból nagyonnagyon jó, hogy szakos osztályban vagy. Én már végeztem, de lecsúsztam a gyógyszerészetről. Ennek ellenére még gondolkozom rajta, mert most egyáltalán nem vagyok meggyőződve a jelenlegi helyzetemről. Kémiát nyomd meg, amennyire csak tudod. Emeltet rakj belőle, de mire te végzel, talán már bioszból is emelt fog kelleni, szóval azt se hanyagold el.


Ha kell, ajánlok könyveket, amikkel 100%-ig fel tudod készíteni magad az emelt érettségikre. Szerintem az sem árt, ha már most kinézed, melyik egyetem profilja tetszik a legjobban, és eljársz nyílt napokra(ezt vmikor késő ősszel-kora télen szokott lenni). Szeged és Semmelweis általában a legfavorizáltabb a diákok körében, de más-más előnyei vannak.

2011. szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már most kell az emelt biosz.... sőt az mindig is kellett. Eddig úgy volt , hogy biosz emelt , és közép kémia vagy fizika. De 2013tól kell a két emelt . Ő pedig 2013-ban fog érettségizni. Ahogy én is, és amúgy én is gyógyszerészetire készülök. Sok Sikert Neked!
2011. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem volt úgy. Csak a biosz kötelező - közép VAGY emelt szinten - és mellé vagy kémia,vagy fizika, de a háromból egyet emelt szinten. Csak a tisztánlátás végett.
2011. szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek ! Igazán hálás vagyok. Sok sikert mindenkinek az életben! :)
2011. szept. 18. 02:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!