Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülők és pedagógusok! Mit...

Szülők és pedagógusok! Mit gondoltok a kollektív büntetésről?

Figyelt kérdés

A lányom egy 1-sel jött haza tegnap. Angol nyelvből kapta, állítása szerint azért, mert az osztály zajongott és büntető rögit kaptak. A tanár egy eddig nem tanult leckéből (ami ráadásul vers) diktált nekik, mindenki rossz jegyet kapott (ami érthető is, hiszen nem tanulták még a leckét, és a hallás utáni értésük még gyenge, hiszen alsó osztályosok). Azt mondta a tanár, hogy amennyiben ezután nem lesz csend, be fogja írni.


Namármost: ha a lányom rosszalkodott/beszélt órán, akkor feleltesse tanult leckéből és arra adjon jegyet. Nem hibás azért, mert 3 rosszcsont, -akik a meghirdetett felmérőre sem kapnának jobb jegyet- rosszalkodik. Azoknak tehát nem érdekük hallgatni, így a jegy bekerülhet.


Véleményem szerint ez egy aljas büntetési rendszer, akkor alkalmazzák, amikor magukat gyengének találják a probléma megoldására, így ráhagyják a csoportra a rosszcsontok elhallgattatását.


Mi a véleményetek a kollektív büntetésről? Kíváncsi vagyok a szülők és tanárok véleményére egyaránt!


2011. szept. 21. 13:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
15%

1. A gyerkőcnek mindig késznek kell lennie felelni.

2. Lehet gyengeségnek tartani, de szerintem nincs jobb erő, mint a közösségi. Összekovácsol.


Tanár vok.

2011. szept. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
32%

Kíváncsi leszek, mit mondanak erről a pedagógusok, tényleg érdekel ez a téma.


Addig is leírom az én gondolatom ezzel kapcsolatban, bár sem szülő, sem tanár nem vagyok, csak emlékeim vannak a nem túl távoli múltból, mikor még iskolás voltam.

Ezek a gyerekek, akik ilyen kiemelkedően rosszak, nekik a közösség visszaigazolására nagy szükségük van. Nem mindenkiére, csak a saját "klikkjére". Ha hosszútávon büntetik az egész csoportot, egy idő után abbahagyják, mert nekik fontos, hogy a "bandába" tartozzanak. Ennyi idősen még van ennek talán súlya.

2011. szept. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
79%
Tanítottam, de soha nem alkalmaztam ilyen formában a kollektív büntetést. Nem korrekt. Azért mert gyerekek, attól még EMBEREK! Sok pedagógus fejében ez 2 külön fogalom...
2011. szept. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%
Kedves szülő nem kell ezen meglepődni,manapság sok pedagógus alkalmatlan a pályára,(gyerekutálat,idegproblémák,stb).Minket alsóba két csoportba tettek,piros almák,és rohadt almák.
2011. szept. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%

Nem tartom jó ötletnek, hogy magatartási okokra hivatkozva a tanár lerontsa bárki átlagát. Olyan anyagból pedig különben sem etikus dolgozatot íratni, amit még nem is tanultak. Feleltessen régebbi anyagból, lelke rajta, de olyat ne kérdezzen, amit biztosan nem tudhatnak.


A kollektív büntetésnek akkor lenne értelme, ha valóban az egész osztály benne lett volna a rosszaságban. Ha csak néhány gyerek csinálta a bajt, akkor teljességgel igazságtalan a tanár részéről így büntetni - olyanokat is, akik vétlenek voltak. Én szóvá tenném a helyedben, mert így az rögzül a gyerekben, hogy mindegy, hogy ő maga rossz volt-e vagy jó, úgyis kap büntetést. Amúgy sem a gyerekek dolga, hogy megneveljék az osztálytársaikat.


egy szülő

2011. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
Igen, késznek kell lenniük felelni, de nem abból, amit még nem tanultak... Válasz a kérdésre: ugyan sem szülő, sem tanár nem vagyok, de úgy gondolom, nem ez a megfelelő nevelési módszer.... Nálunk is volt ilyen anno általánosban, ki is rúgták a tanárt, mert folyamatosan ezt csinálta...
2011. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
69%
Manapság? Anyukám, és nagymamáim idejében kollektív körmösöket kaptak, vagy kiküldték egy ember miatt felgereblyézni a futópályát az egész osztályt. Manapság a tanárnak nincs más eszköze fegyelmezni, mint, hogy jegyet ad.
2011. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%
Alsós kicsikről beszélünk!!! Olyan könnyen irányíthatóak, különösen szeretettel!
2011. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
77%

13:15


Milyen tanár vagy?

Mit tanítasz?

2011. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
64%

Én teljesen egyetértek ezzel a válaszadóval: "...manapság sok pedagógus alkalmatlan a pályára (gyerekutálat,idegproblémák,stb)"


Én azt tapasztaltam meg, hogy az általános iskolában oktató tanárok többsége nem szereti a gyerekeket. Nekem is volt olyan tanárnőm, aki mindenbe beleszólt, megalázó helyzetbe hozott 3 osztálytársamat, pedig ők nem tudták, hogy amit csináltak, az illetlenség volt. Elég lett volna, ha szépen elmagyarázta volna nekik. A felnőttek a kisgyerekeket is úgy oktatják, hogy nem szabad velük durváskodni, megalázni.


Ha valaki ennyire utálja a gyerekeket, minek akar egy általános iskolában dolgozni????

2011. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!